Velká hvězda české opery 
Libuše Márová slaví sedmdesátiny

Velká hvězda české opery
Libuše Márová slaví sedmdesátiny

23. 12. 2013

Plných čtyřicet let zpívala na scéně pražského Národního divadla. Úspěchy sklízela i v zahraničí, tři roky působila jako stálý host Norské opery v Oslo, v 70. letech hostovala v Komické opeře v Berlíně. Vystupovala například i v Amsterdamu, Istanbulu, Moskvě a Budapešti. Pěvkyně Libuše Márová, která stále vyučuje operní zpěv na pražské HAMU, oslaví na Štědrý den sedmdesátiny.

Rodačka ze západočeské Sušice vystudovala zpěv u Přemysla Kočího na HAMU. Do Národního divadla vstoupila po půlročním angažmá v Plzni ve svých dvaadvaceti letech. Jako altistka a mezzosopranistka vytvořila snad všechny role svého hlasového oboru v operách, které během jejího působení Národní divadlo nastudovalo. Jednou z jejích nejslavnějších rolí byla například Carmen. Byla třeba i Ulrikou v Maškarním plesu, Wagnerovou Valkýrou, Mozartovým Cherubínem a Dorabellou, Fibichovou Isabellou a Vlastou i Dvořákovou Káčou.Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.