Dárek k narozeninám

Dárek k narozeninám

31. 12. 2013

Nedá mi to, abych nenapsala svůj zážitek z dnešního rána. Otevřely se dveře a k nám do bytu vstoupili mladší vnuci, kteří bydlí s námi v domě. Starší Honzík držel v rukou malé akvarium, v něm rybka bojovnice, tapeta, zeleň, prostě hotové, k tomu nastřihnutý pytlíček s krmením.

V té chvíli mi brnklo hlavou, nedávno jsem se zmínila, že se mi líbí takové akvarium jako má malý Ríšánek, kluci asi předali moje přání rodičům a společnými silami pořídili babičce dárek k zítřejším narozeninám. Ríšánek ještě dodal, že mi dá dárek navíc, že mi to akvárko bude čistit. Zírala jsem z jednoho vnuka na druhého a nějak se mi nedostávalo slov.

Strašně si vážím toho, že takoví kluci mi dokáží udělat radost, není dárek jako dárek, ale od nich jsou dárky nejmilejší, kdyby byly i za pár korun, sice jim přispěli rodiče, ale tu radost, kterou mám, ta se nedá ničím zaplatit, jen snad velkou láskou, kterou já k těmto dvěma klukům chovám.

Nikdy jsem rybičky nechovala, takže budu muset zase studovat, ale mám v domě dva odborníky, na které se můžu obrátit, když bude třeba.

Dnes je Silvestra, malá oslava mých narozenin bude zítra, a já se budu snažit, abych i já udělala klukům radost svým pohoštěním, jsme prostě přátelé, ti dva kluci a já, a snad to už nikdy jinak nebude.

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zuzana Pivcová
Jíťo, přeji vše nej, nej k narozeninám. Péče o rybičky asi není jednoduchá, my jsme s kolegyní v létě chodily pečovat o rybky jednomu mladšímu kolegovi, když šel na dovolenou. Měl akvárko krátce a tvrdil, že je to snadné. Pomalu nikdy jsem neměla takové nervy, jako s těmi rybkami, bylo horko, některé uhynuly a my jsme denně ráno nakukovaly s obavami do jeho kanceláře, jestli další žijí.
Jiří Libánský
Gratuluji. K narozeninám, k vnukům, novému roku .... prostě se připojuji ke všem ostatním gratulantům.
Růžena Antlová
Jitko ! Léta jako voda běží, proto zůstaň stále svěží. Smích ať pokrývá Tvůj ret a to nejmíň do sta let. Moc pěkný dárek jsi dostala !
Jana Šenbergerová
To je krásné přijít na svět s Novým rokem! Ať je pro tebe, Jitko, šťastný ve všech směrech.
Olga Štolbová
Jíťo, přeju krásné narozeniny, zdraví, štěstí, lásku a pohodu a také mnoho dalších veršů, které tak krásně umíš.Díky za všechny...
Marie Novotná
Všechny gratulace už byly řečeny na stránkách i zde přede mnou,ale ještě jednou,všechno nej...nej...nej....k narozeninám
Jan Raška
Jitko, všechno nejlepší k narozeninám!