Ocet: úžasný pomocník v domácnosti

Ocet: úžasný pomocník v domácnosti

10. 1. 2014

Možná budu opakovat to, co už o octu dávno víte, ale jistě to stojí za zopakování.

Ocet můžeme použít do vody na zrcadlo - bude bez šmouhy. Můžeme pár kapek přidat do rozdělané sádry a bude pomaleji tuhnout. Šperky, které namočíme na několik minut do octové vody, se rozjasní, když je ještě přeleštíme jemným hadříkem, o to víc. Při vaření vajec nám nepopraskají, když dáme do vody kapku octa. A nové džíny nebudou pouštět barvu, když je nové namočíme do octové vody asi na 10 minut.

Při vytírání pár kapek octa podlahu rozjasní i zdesinfikuje. Ocet můžeme použít i na čištění - bělení spár v koupelně, ale pomůže také při odstraňování vodního kamene ze sprchové hlavice. Namočíme jí na několik minut do vody s octem. I varná konvice se vyčistí od vodního kamene octem. Stačí několik minut nechat stát vodu s octem. Ocet pomůže i na plíseň místo Sava.

Hodnocení:
(3.7 b. / 3 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zdenka Hillová
taky mám v rozprašovači octovou vodu na koberce,podlahu ,i na sklo prostě je v domácnosti užitečný né jen na dochucení jídel
Hana Čadová
Já octovou vodu používám při mytí okem!
Zuzana Pivcová
Vím, že naše maminka používala pár kapek octa i na spláchnutí umytých vlasů. Je účinný i proti plísním nejen bytovým, ale i lidským. Já jako pochutinu používám ocet jablečný. Jak jste ale radila použít sodu a ocet na propláchnutí odpadu ve dřezu, tak mi jablečný ocet pomohl také. Je pouze poněkud dražší.
Marie Novotná
Pane Richarde,děkuji za připomínku,tenhle způsob jsem zapoměla napsat.
Jana Šenbergerová
Jako potravinovou přísadu ho moc nepoužívám, spíše jako konzervační prostředek. V domácnosti ho uplatňuji častěji, takže jeho využití díky vám rozšířím.
Richard Zeman
Ano, ocet je skvělý. Nejlepší na tlačence či gothaji. Používám často a jsem naprosto zdráv. Tedy zatím.