Plníme přání seniorům:
další ročník právě začíná!

Plníme přání seniorům:
další ročník právě začíná!

18. 1. 2014

Jste seniorka či senior a máte nesplněné nebo tajné přání? Pak máte šanci svůj sen opravdu uskutečnit. Přihlaste se do projektu Plníme přání seniorům, který právě odstartoval svůj druhý ročník.

Plníme přání seniorům je úspěšný projekt, který si klade za cíl podporovat sny a přání lidí, kteří ani přes vyšší věk a určitá omezení, jež stáří přináší, neztratili chuť žít a trávit svůj život aktivně. Senioři nebo zařízení, která o seniory pečují, mají možnost zaslat svá přání a získat tak šanci, že se jim splní.

Může jít třeba o vysněnou dovolenou, studium či předmět osobní potřeby.

Dárci přispějí 40 finalistům

Přihlásit se je možné do konce února 2014 prostřednictvím jednoduchého formuláře na webových stránkách www.plnime-prani-seniorum.cz. Iniciativa vznikla díky spolupráci společnosti Sodexo se svými partnery – Asociací poskytovatelů sociálních služeb a Diakonií ČCE. Partnerem projektu je i náš portál www.i60.cz.

Z došlých přání bude vybráno celkem čtyřicet finalistů, jejichž přání budou zveřejněna na webových stránkách projektu. Od 15.4. do 30.6. 2014 začne probíhat veřejná sbírka a dárci si budou moci vybrat, které přání je jim sympatické a chtějí ho svým finančním darem podpořit. Sodexo zároveň zdvojnásobí každý příspěvek do sbírky. Ve chvíli, kdy bude na přání získán dostatek prostředků, je možné ho splnit.

Loni šlo na sny 1,3 milionu

V loňském roce se do programu Plníme přání seniorům přihlásilo celkem 327 jednotlivců a zařízení, 41 jich bylo vybráno, 37 přání se nám podařilo splnit. Celkem 1 313 000 korun, z toho 436 000 Kč z veřejné sbírky, bylo věnováno na realizaci snů.

Vice informací o projektu najdete na www.plnime-prani-seniorum.cz a také na www.diakonie.cz.

Autor: Redakce Zpět na homepage
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marie Pudichová
Mám jeden velký nesplněný sen, zrovna teď bych potřebovala, aby se mi splnil, víc než kdy jindy. Nedokázala bych ale, dát souhlas k přístupu a zveřejnění osobních dat a pořízeného videa. Takže budu snít dál…
Redakce i60
Milí přátelé, svá pěkná přání vyplňte v příslušném formuláři, který najdete na stránkách www.plnime-prani-seniorum.cz. (viz vedle odkaz v článku). Držíme palce, aby právě to vaše přání bylo vybráno a splněno!
Jiří Šlehobr
Nevím,zda jsem dost starý v 65.,ale přál bych si rovný rýč od fiskars s kvalitní násadou.
Jiřina Valentová
Dobrý den, je mi 89 let, jsem o franc. holích po úrazu před 4 léty,nyní jsem před 14 dny upadla na náledí,mám pohmožděniny,rodina,hlavně dcera se o mě stará, ale také mám přání, taky nemám bojler ani sprchový box, a ještě jedno neskromné přání, nikdy v životě jsem nebyla v lázních,a možná Jáchymov by mi pomohl,ale to už asi nikdy nestihnu.Hezký den všem Jiřina
Olga Štolbová
Také mám jedno velké přání. Chtěla bych mít pevnou vůli a naučit se rychle německy. Jeden z mých vnuků žije v Rakousku a když přijede se svou partnerkou Rakušankou, obě koktáme a nerozumíme si.
Zuzana Pivcová
Přála bych si, aby moje sestra mohla jet s někým na hezký prodloužený víkend. Sama jet nechce a já s ní jet nemůžu, protože by se neměl kdo postarat o kočky.
Iveta Balážová
Dnes bych si přála nový bojler, který v noci přestal fungovat. Tak snad mi jej brzy opraví. A jinak hodně lásky mezi lidmi.
Beata Neuwirtová
Tak to bude moc hezká soutěž. Díky redakci za její zprostředkování. Přála bych si, aby se našel lék na všchny zlé nemoci a skončily všechny nepravosti. A něco skromného? Potkat se v nebi s Jeanem Gabinem. A třetí? Ještě jednou se projít po Montmartru....
Redakce i60
Jaké máte přání? Napište nám o něm. A přihlašte se do soutěže, třeba právě to vaše tajné přání bude vyslyšeno. Přejeme vám, aby se splnilo.