Srnčí hřbet z jablek

Srnčí hřbet z jablek

1. 5. 2012

Vláda paní Zimy se nachyluje a vám se zdá, že jablíčka uskladněná ve sklepě už nechutnají jako při sklizni? Nevadí. Zkuste srnčí hřbet z jablek, jednoduchý a rychlý recept k nedělnímu posezení.

Suroviny

500 g oloupaných a nakrájených jablek, 100 g cukru, balíček vanilkového cukru, 2 vanilkové pudinky, 1 větší balíček kulatých dětských piškotů.

Postup

Jablka rozvaříme na pyré v ½ l vody a přidáme cukr. K rozvařeným jablíčkům vlijeme pudinky, které jsme rozmíchali v ¼ l studené vody, a 2 minuty povaříme (jako když vaříme pudink). Do formy na srnčí hřbet naklademe první vrstvu dětských piškotů, přidáme jablečnou hmotou, opět dáme piškoty, pak jablečnou hmotu a tak to dál střídáme. Poslední vrstvou jsou piškoty. Pro dospělé můžeme piškoty pokapat rumem. Dort necháme důkladně vychladnout.

Před podáváním ho můžeme ozdobit šlehačkou a je to mňamka.
DOBROU CHUŤ

 

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Dana Kolářová
...Aneb vychlazená jablíčka s pudinkem když se jablečné záviny přejedly a chceme zpracovat poslední jablka ze sklepa. Dobrou chuť.