Václav Vydra: Vaření mi jde,
ale největší láskou jsou koně

Václav Vydra: Vaření mi jde,
ale největší láskou jsou koně

3. 5. 2012

Vařili jsme doma s mou ženou Janou vždycky rádi, ovšem teď vaření v našem životě zaujímá ještě větší roli. Od chvíle, kdy jsme začali namlouvat pořad Prostřeno po nás, lidé chtějí různé recepty. A když jsme v něm vařili naši oblíbenou slepici v červeném oleji, najednou chce každý tuhle slepici zkusit taky. Došlo to tak daleko, že teď slepici v červeném oleji vaříme s Janou na takové kulinářské show pro obchodní řetězec Ikea. Je fakt, že by mě nikdy nenapadlo, že budu před lidmi vařit, ale je to zábavné. Zkrátka, mám radost, že naše slepice dělá lidem radost.

A mně stále dělají největší radost koně. Jsem s nimi každou volnou chvíli, stojí mi za to jet za nimi na dvě, tři hodiny mezi zkouškou, dabingem a večerním představením v divadle. Vlastní koně mám od roku 1998, miluji je a snažím se pro ně dělat to nejlepší. Což vedlo až k tomu, že jsem byl nedávno nařčen z toho, že je tím, že je nekovám, týrám. Jenže koně před staletími přece nikdo nekoval. To až my lidé jsme je vytrhli z přirozeného prostředí, rozhodli jsme se, že jim dáme podkovy, sedlo, uzdu a přizpůsobíme si je tak, jak nám to vyhovuje. A měl bych radost, kdyby si co nejvíce lidí uvědomilo, že s koni se dá pracovat i jinak, než jak jsme si zvykli. Moji koně jsou bosí a šťastní.

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jaroslava Ledlová
Mám také ráda koně již od malička.Panu Vydrovi fandím za jeho přístup ke koním i za jeho humor.Jsou úžasná dvojice s paní Bouškovou.Když se podíváte na tu fotografii,tak je vidět,že jsou šťastní oba.Pan Vydra i kůň.