Poděbrady obnoví Eliščin
pramen na kolonádě

Poděbrady obnoví Eliščin
pramen na kolonádě

24. 2. 2014

Poděbrady po více než 40 letech obnoví Eliščin pramen s minerální vodou Poděbradka v secesním altánu na kolonádě. Pramen bude slavnostně obnoven u příležitosti zahájení lázeňské sezony na začátku května.

Eliščin pramen u hudebního pavilonu na poděbradské kolonádě byl utěsněn v 70. letech a zůstal po něm pouze secesní altán. Město před několika lety vyhloubilo nový vrt, který slouží lázeňským účelům jako záložní. Eliščin pramen bude napojen na tento nový vrt, zatímco většina pramenů v Poděbradech je napojena na jeden centrální zdroj. „Tento pramen bude napojen přímo na vrt, který je v hloubce pod tím pramenem, to znamená, že to bude jiná, čerstvější minerální voda, než která je ve většině běžně přístupných pítek,“ starosta Poděbrad Ladislav Langr. Město za propojení pramene s novým vrtem zaplatí necelý milion korun.

Obyvatelé Poděbrad nebo lázeňští hosté si mohou v neděli 2. března v Polabském muzeu v Poděbradech prohlédnout Národní kulturní památku, smlouvu krále Jiřího s Francií. Mimořádná jednodenní výstava vzácné listiny bude součástí třídenních oslav konaných v Poděbradech u příležitosti 550. výročí mírové mise Jiřího z Poděbrad. Přátelská a spojenecká smlouva byla uzavřena na pozadí mírové mise mezi Českým a Francouzským královstvím a mezi českým a francouzským králem v Dieppe 18. července 1464. V následujících dvou dnech bude v poděbradském muzeu vystavena věrohodná faksimile listiny.

Autor: Redakce
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

TÉMATA