Jak se stát zdatným
wikipedistou: 4. část

Jak se stát zdatným
wikipedistou: 4. část

28. 3. 2014

Vážení čtenáři, pokračujeme v seriálu o internetové encyklopedii Wikipedie z pera pana profesora Jana Sokola. Tentokrát se seznámíme s tím, jak na wiki opravovat chyby.

Možná jste při četbě článku našli chybu, třeba pravopisnou, stylistickou nebo obyčejný překlep. Nebojte se ji opravit! Není to složité a nemůžete nic zkazit: brzy si to ukážeme. Jen kdybyste se moc báli, můžete chybu nahlásit do diskuse. Kliknete nahoře na "Diskuse", pak na "Přidat téma", do okénka "Předmět/nadpis" napíšete třeba "chyba" a do dolního okénka chybu popíšete. Kliknutím na "Uložit změny" vlevo dole to uložíte do diskuse článku a někdo jiný to pak do článku opraví. Ale vy se teď nebojíte a pustíte se do toho sami.

Chyby zvládne opravit každý

Nahoře nad článkem, vlevo od vyhledávacího okénka, najdete "modré" tlačítko "Editovat". Když na ně kliknete, článek se jaksi "zamlží", aby bylo vidět, že jste v režimu oprav. Pokud na vás vyskočí okénko s varováním, že jste ve Visual Editoru, nevšímejte si ho. Ukáže se vám upozornění, že nejste přihlášeni, ale i to můžete pro začátek potlačit (křížek v pravém horním rohu). Teď najedete kurzorem (respektive myší) na chybné místo, stisknete levé tlačítko myši a tažením doprava "zamodříte" chybné místo. Pokud chcete něco vložit, jen umístíte kurzor a stisknete levé tlačítko myši. Když se to podařilo, můžete prostě psát či přepisovat – stejně jako ve Wordu nebo jiném textovém editoru.

Jako v jiných editorech můžete i zde používat různé varianty písma (tučné, kurzívu, dolní a horní index). Část textu, kterou chcete takto změnit, zabarvíte myší, na editační liště rozbalíte tlačítko označené "A" a kliknete na druh písma (podtržené a přeškrtnuté se používá jen výjimečně). Varianty lze kombinovat, takže můžete mít tučnou kurzívu nebo tučný index. Tučným písmem je třeba šetřit. Platí pravidlo, že název článku se má hned na začátku zopakovat, a to tučně. Jinak se mohou zvýraznit některé důležité pojmy, názvy položek v seznamech, ale nic víc. Kurzívou se někdy vyznačují slova v jiných jazycích, názvy knih nebo doslovné citáty, ale ne mnoho.

Nezapomeňte uvést zdroj

Když jste s výsledkem spokojeni, kliknete vpravo nahoře na zelené tlačítko "Uložit stránku". Ukáže se nové okno "Uložit změny", kde můžete ještě vlevo dole nechat "zkontrolovat změny": ukáže se vám srovnání původního a opraveného textu, změněné znaky jsou tučně. Pokud jste s výsledkem spokojeni, napíšete do okénka "Shrnutí editace" třeba "Překlep" nebo "Pravopis" a tlačítkem "Uložit stránku" vpravo dole nový text uložíte. A je to! Můžete se pokochat, jak jste článku pomohli.

Shrnutí editace se do textu článku ovšem nenapíše, objeví se ale v "historii článku" a ukáže se také těm, kdo změny kontrolují. Pokud by se jim zdálo, že jste naopak chybu udělali vy, mohou úpravu jedním kliknutím vrátit zpátky čili "revertovat". To u překlepů nehrozí, ale pokud chcete doplnit nebo opravit nějaký věcný údaj (třeba datum, přidat novou skutečnost apod.), měli byste správně uvést zdroj: tedy odkud jste tuhle novou informaci vzali.

K tomu se dostaneme příště, kdy si také řekneme, jak se zaregistrujeme a přihlásíme.

 

Profesor Jan Sokol
Prof. PhDr. Jan Sokol, Ph.D., CSc. (* 18. dubna 1936, Praha) je český filozof, překladatel, vysokoškolský pedagog a publicista. Byl poslancem Federálního shromáždění v letech 1990–1992, ministrem školství v Tošovského vládě v roce 1998 a posledním protikandidátem Václava Klause ve volbách prezidenta ČR v únoru 2003.

Zabývá se hlavně filozofickou antropologií, etikou, dějinami náboženství a antropologií institucí. Publikoval řadu knih a přednáší na četných českých i zahraničních univerzitách, zejména na evropská a filozofická témata. V letech 2000 až 2007 byl prvním děkanem Fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy, kde dodnes vyučuje. Více na https://cs.wikipedia.org/wiki/Jan_Sokol


Pokračování příště

Autor: Redakce i60
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
TÉMATA
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.