Bramborák z tvrdého chleba

Bramborák z tvrdého chleba

29. 3. 2014

Ač se snažíme nakupovat s rozmyslem, přece jen se někdy stane, že chléb nestačíme spotřebovat včas a ztvrdne. Řešení je jednoduché. Zkuste Bramborák bez brambor!

Ingredience:

40 dkg tvrdého chleba
3 dcl vývaru (lze nahradit rozpuštěním 1/2 kostky masoxu)
5 dkg opražené slaniny
1 cibule nadrobno nakrájená
6-8 stroužků rozetřeného česneku
1 šálek polohrubé mouky
2 celá vejce
pepř, sůl, majoránka
tuk na smažení

Postup:

Chléb namočený do vývaru necháme pořádně nasáknout, přebytečnou tekutinu slijeme, přidáme ostatní ingredience a spojíme v těsto jako na bramborák. Smažíme na tuku.
Rychlovka, kterou lze použít, jako přílohu k omáčkám či pečenému masu nebo se špenátem či s volským okem.  A je to mňamka.

Dobrou chuť!

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Slavíková
Chleba mi moc nezbývá, snažím se ho dojídat. A když náhodou, udělám si krajíčky omočené ve vajíčku nebo udělám s vajíčkem jako knedlíky (nakrájený na kostičky a zalitý vajíčkem).
Milada Salajková
Děláme tzv zelňáky. Místo starého chleba s vývarem používám sterilované zelí. Zelňáčky jsou dobré i jako příloha k pečenému masu.
Marie Novotná
Zrovna dneska byl na svačinku,jen jsem přidala asi dvě brambory-když je to bramborák:).Mohu doporučit !!nemá to chybu.