Vepřová panenka s jablky a česnekem

Vepřová panenka s jablky a česnekem

15. 4. 2014

Opět k nám zavítalo jaro a s ním i velký jarní úklid. Dle tradice znamená vyčistit domácnost od zlých sil a všech nekalostí. Vymetáním chalup lidé symbolicky vymetávali zimu i ze svých duší. Času na velké vyváření nezbývá, ale trn z paty nám může vytrhnout rychlý a výborný recept s masem i ovocem.

Ingredience:

vepřová panenka
5 větších navinulých jablek
10 velkých stroužků česneku
sádlo (olej), sůl

Postup:

Maso nakrájíme na plátky a lehce rukou naklepeme a na okraji nařízneme. Jablka oloupeme, zbavíme jádřinců a nakrájíme na dílky. Oloupaný česnek pokrájíme na tenké plátky. Nakrájenou panenku nejprve mírně osmahneme, přidáme jablka i česnek a dusíme do měkka. Během dušení opatrně podléváme vodou, jablka pustí šťávu. Osolíme dle chuti až před podáváním. Nejvhodnější příloha je chléb. Rychlé, jednoduché a je to mňamka.
Dobrou chuť.

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.