Jak se chytá myš

Jak se chytá myš

17. 4. 2014

Myš v bytě! Co ta věta znamená, dovedou pochopit jen ženy. S muži to většinou ani nehne, škodolibě se kření nad hlasitým pištěním své polovičky. Po chvíli maximálně utrousí – kup pastičku a je to. To vím taky, ale co do té doby než past „zabere“?

Moje myška byla bystrá a shánčlivá. Ubytovala se v kuchyni za linkou, aby měla od lidí klid, protože samozřejmě věděla, že se s linkou nedá hnout, a proto ji nebude nikdo zbůhdarma vyrušovat. Nosila si tam proviant, který s přehledem kradla naší kočce. Zahlédla jsem ji jednou, jak si do úkrytu nesla piškot. Pochopitelně si návnady v pastičce ani nevšimla. A to jsem jí podstrojovala i špek, a opečený chleba! Tajně jsem doufala, že jednou tiše, jak přišla, tak i odejde. Byl však podzim a zřejmě moje přání se mnou nesdílela. Za čas jsme si na sebe zvykly, kuchyň jsem jí volky nevolky začala tolerovat. Pak jsem ji nějaký čas neviděla a skoro na ni zapomněla. Chystala jsem se do lázní, v ložnici jsem měla připravený velký kufr a prádlo složené na hromádkách, jen je do něj naskládat.

Ráno jsem se probudila, otevřela jsem oči a první, co jsem viděla, byla myš, která lezla po pootevřených dvířkách toaletky. Jednala jsem bleskově. Jediným skokem z postele jsem přirazila dvířka toaletky, kam stejně bleskově zmizela i myška. Seděla jsem na zemi, přidržovala dvířka a přemýšlela, jak dostanu myš ven a kam s ní? V tom jsem uviděla připravený prázdný kufr.Přitáhla jsem ho před dvířka a rychle je otevřela. Vyšlo to! Myš spadla do kufru, který jsem rychle zavřela.Nakvap jsem se jen lehce oblékla a velký kufr s myškou odnášela z domu do blízkého parčíku, abych ji vypustila do přírody. Takto lehce oblečenou a s velkým kufrem mě viděli sousedé, kteří údivem kroutili hlavou a vykulili oči, proč a kam asi s tím kufrem po ránu jdu?

Ještě dnes, když si na tu příhodu vzpomenu, musím se smát. 

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Vlasta Vranovičová
Při čtení článku i příspěvků v diskuzi jsem se pobavila. Díky za ně.
Zdenka Žichovská
Při čtení článku se mi vybavila vzpomínka na jednu příhodu s myškou. Naše laboratoř byla v nejnižším podlaží nemocnice a občas se tam nějaká myška objevila. Jednou na nás vykoukla hned po ránu, zrovna byl v laboratoři i náš "šéf". Kolegyně byly okamžitě na stole (já se myší nebojím - líbí se mi, mají očka jako korálky) a šéf zavelel "podejte mi stříkačku s éterem a jehlou, já ji uspím", dostal žádané, myška běhala zmateně po místnosti, on za ní - bez úspěchu. Kolegyně na stole pištěly. Další příkaz - "dejte mi tu láhev s éterem"- teď už se snažil polít myšku přímo z dvoulitrové láhve. Nakonec myška opravdu usnula po vylití asi 1,5 l éteru. Třetí příkaz -"okamžitě otevřete okna a všichni ven nadýchat se čerstvého vzduchu". Spící myšku jsem vynesla, jestli se probrala, nevím ale my si tu půlhodinku na čerstvém vzduchu užily a dost jsme se nasmály.
Květoslava HOUDKOVÁ
K chytání myší přispívám vtipem: Bývalý preziden Klaus je velmi šetrný člověk. Stalo se: na hrad vnikla myš. Pan Klaus nalíčil pastičku, ale místo sýra do ní vložil fotku sýra. Ráno se jde podívat a : pastička zaklapnutá a v ní fotka myší rodinky!
Helenka Červenka
Lovkyně myší, dávám ti paleček nahoru!!! Já už se bála, že se ti tam rozmnožila jak jedna tmavší rasa u nás :)
Olga Štolbová
Zdeni gratuluju, už dávno jsem se tak nezasmála. Byl to nápad hodný nás myškobázlivých ženských, jste odvážná a nebezpečně chytrá. Díky...