Výlet za narcisy

Výlet za narcisy

12. 8. 2014

Píše se rok 2008. Svaz havlíčkobrodských zahrádkářů pořádá zájezd  do Rakouska. První den zastavujeme v Českém Krumlově a spát budeme na hranicích. Ráno pak brzy odjíždíme do Bad Aussee na narcisové slavnosti. Tyto slavnosti mají svoji tradici a konají se každoročně. Jen to nikdo před tím ani nevěděl.

Programy jsou celý týden, ale nejhezčí - pro zahrádkáře - je den poslední. Na způsob alegorických vozů projíždí auta celým městem s "krásnými" narcisovými postavami. Každým rokem jiné. Jednou to jsou pohádkové bytosti a jindy zvířata, motýli... Ještě nikdy jsme neviděli tolik narcisů. Rostou tam jako naše sedmikrásky.

A vůně těchto skromných, krásných a voňavých kvítků musely natrhat snad tisíce, aby vytvořily šikovné ruce zdejších lidí obrovské obrazce z těchto květin. Bývá tu až 30 i víc květinových soch. Po projetí městem se tyto voňavé sochy přesunou na blízké jezero a projedou čestné kolečko po hladině. Vše perfektně připravené s občerstvením a hudbou, jak jinak než tyrolskou.

Určitě mohu doporučit návštěvu této lokality i tyto slavnosti. Stačí jen na internetu vyhledat vhodný termín. Letos byl už 55 ročník narcisových slavností v Bad Aussee.

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marie Foltýnová
Krásný zájezd na krásnou akci.Jak píše Olinka i mě by se takový výlet líbil.
Marie Novotná
Olinko.pořádal to svaz zahrádkářů.ale od té doby už je všechno jinak.Tento zájezd nabízí i některé cestovky.Měj se krásně.
Olga Štolbová
Takový zájezd by se mi moc líbil, ještě jsem o tom nikdy nečetla. Jestli něco takového pořádáte u vás v Havlbrodě, dejte vědět, třeba bychom se tam mohly sejít, bylo by to prima. Jistě je to někdy na jaře.
Jana Šenbergerová
Tam by se mi určitě líbilo, protože narcisy patří k mým oblíbeným květinám.
Jaroslava Handlová
Maruš, moc hezky napsaná vzpomínka. Ta nevšední květinová oslava a navíc v tak atraktivním prostředí, to promění běžnou neděli ve skutečný svátek. Tvoje fotky jsou toho důkazem. Pěkné.