Soused jako za mlada

Soused jako za mlada

13. 5. 2014

Jako za mlada. Při těchto slovech se mi hned vybaví náš - v té době - nový soused. Před důchodem si splnil svůj sen z mládí: nastěhoval se na vesnici a koupil si motorku. Nebyla jen ledajaká. Opravdu "kus". Jen jednu chybu měla. Neměla ten správný "hlas". Aby se mohl zařadit do vytoužené skupiny motorkářů, učinil patřičné úkony k nápravě.

Pod okny v kočáře spalo miminko a za plotem, asi 3 metry, denně nastávalo "ladění" motoru, bez ohledu na nějaké děti za plotem. Nepomohla ani prosba o trochu shovívavosti a ohledu k malému děcku. Opak byl pravdou. Začal se chovat "jako za mlada". A tak to zůstalo i další roky. Děti povyrostly a my pochopili, že nějaké námitky k "mladému" sousedovi jsou zbytečné. Dříve nesměl a nemohl, tak teď si užívá radovánek jako za mlada. 

A tak my, sousedé, nyní už důchodci o nějaký ten rok mladší, se snad také dočkáme, až na nás přijde ten správný čas a také budeme jako za mlada.

 

Co děláte nyní ve svém seniorském věku jako "za mlada"? K čemu jste se vrátili, anebo co jste nemohli dělat v mládí a dostali jste se k tomu až nyní? Napište jakýkoli svůj příběh či příběh ze svého okolí na téma „jako za mlada.“ Nejlepší příspěvek opět oceníme malým dárkem.
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Olga Štolbová
Takový soused je opravdové prokletí.
Soňa Prachfeldová
Blázni motorkářští nevidí, neslyší, v současné době jsou to i veškeré technické vymoženosti, kterými se znepříjemňuje okolí, pátek, nebo svátek