Apage Satanas!

Apage Satanas!

17. 5. 2014

Ne všechna vidění mají s astrálním světem tak málo společného jako v předchozím článku zmiňovaní "stříbrňáci" (článek Nebojte se stříbrňáků najdete v sekci Mezi nebem a zemí nebo klikněte zde - pozn. redakce). Většinou se mne lidé ptají, zda se mají něčeho podobného obávat či nikoliv. Tedy různých přízraků a zjevení.

Hrozí nebezpečí?

Většinou ne. To si můžete každý zjistit sám. Ať vidíte cokoliv, vždycky se toho bojíte, to je normální. Pokuste se ale trochu svůj strach analyzovat. Když zjistíte, že strach vychází z vás, z vašeho nitra, jako strach z neznámého, je to strach normální a s nebezpečností přízraku nesouvisí. Tedy nebojte se, nic se vám nestane, je to jen neškodná vidina.

Přízrak opravdu nebezpečný tu hrůzu a nebezpečí ze sebe sám už na dálku vyzařuje. A to vždy. Vychází to totiž z jeho mentálně působící podstaty. A ač je to velmi řídký jev, setkání s takovouto negativní energií je naprosto nezaměnitelné s čímkoliv jiným. Ani ten nejděsivější horror ve vás nedokáže vyvolat ten syntetizovaný pocit hrůzy. Hlavně proto, že pro něj nevidíte řádné opodstatnění. Přízrak, který hrůzu šíří, totiž nijak děsivě nevypadá a v mnoha případech dokonce jen víte, že tam je a nedokážete určit jeho podobu. Žaludek se sevře, zdřevění nohy, na zádech vyrazí studený pot.

Nezpanikařit. I tomu se dá bránit. A to velmi úspěšně a více způsoby.

Bránit se je možné

Uvědomte si, že ta energie působí na vaši mysl. Tu je třeba ochránit. Jak jinak, než opět mentálně. Například spolehlivým a staletími ověřeným prostředkem je modlitba. Jste atheisté a nevěříte, že vás Bůh ochrání? Ale to je jedno, to vůbec nevadí. Neberte to jako ochranu Boha, ale jako stav mysli, který modlitba vyvolá a cizí energie nemá možnost do něj zasahovat. A že se modlit neumíte? To také nevadí. Na nějaké standardní náboženské básničce nezáleží. Síla modlitby je jinde a tak si vymyslete cokoliv. Výsledek bude překvapivě rychle účinný.

I já, ač se tím intenzívně zabývám, jsem se setkal s něčím podobným jen několikrát. Často jen v tak krátkém okamžiku, že jsem nestačil zareagovat. Ale poté, co jsem zjistil, že to spolehlivě funguje, už používám oblíbené křesťanské „Apage Satanas (odstup satane)“. Ale spíše pro efekt, že to působí na případné diváky, že si sám připadám jako vymítač ďábla a asi především proto, že si v takových adrenalinových situacích nedokážu nic jiného vybavit. Ale jde o sílu myšlenky, kterou slova provázíme, ne o slova samotná.

Tedy může vás zlo minout a krom děsivého zážitku, nezanechá žádné stopy. O tom, že by mohlo zanechat, o tom nebudeme uvažovat a vytvářet si v sobě zbytečně připravené šablony, do kterých by následky už jenom mohly snadno zapadnout.

Malý háček to má

Aby nebylo vše až tak jednoduché, musím přiznat, že některým lidem se s touto jednoduchou a spolehlivou mentální obranou pracuje hůř. Jsou to lidé, u nichž ta zlá a anegativní energie najde oporu v jejich mysli. A to samozřejmě je otázkou způsobu jejich života podle vlastních morálních hodnot, způsobu myšlení atd. Tady si musí do svědomí sáhnout každý sám.

Zažili jste to někdo?

Osobně bych to nikomu nepřál. Příjemné to rozhodně není a dost dlouho pak ještě přemýšlíte nad tím, co vlastně to bylo, kde se to vzalo. Kdo však má zážitek s podobným navštívením zdánlivě bezpříčinného a nebo s přízrakem spojeného děsu, napište prosím o tom pár řádek.

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.