Grand Canaria, má láska

Grand Canaria, má láska

22. 5. 2014

Tento Canary Island již dlouho přitahuje turisty. Říká se mu také ostrov věčného jara. Je třetím největším ostrovem (po Tenerife a Fueterventuře). My jsme na ostrov poprvé přiletěli v r.1992 a okamžitě jsme si ho s manželem zamilovali.

Začali jsme létat s Fischerem, který jako jediná cestovka v té době zájezdy na ostrovy pořádal. Měli jsme štěstí na hotel, který byl situován přímo u pláže Playa del Inglés s výhledem na Atlantik. Přímo pod hotelem je nádherná písečná pláž, která je dlouhá cca 3 km a pokračuje do oblasti Maspalomas. Každý den po snídani jsme se vypravili a šli tuto cestu podél Atlantiku k majáku. Po levé straně dunící moře, po druhé straně písečné duny. Prostě nádhera.
Po večeři jsme chodili procházkou podél moře do různých hospodek na sangrii či na medový likér.

Večery jsou na Gran Canarii vlahé, teplota klesne ke 25 st. všude voní květiny, moře a vládne pohoda.
Nejlepší je půjčit si ta na týden auto a objet celý ostrov. Jsou zde bezpečné dvouproudové dálnice a všude jsou kruhové objezdy. Na ostrově jsou golfová hřiště a hned vedle něho je Botanická zahrada.

Navštívila jsem pak i jiné ostrovy jako Tenerife, Lanzarote Gomeru La Palmu, ale Gran Canaria je jedinečná a vždy se tam ráda vracím. Od r.1992 nebyl rok, abychom tam nejeli. Naposledy jsem se odtud vrátila loni v září. Letos tam pojedu opět začátkem září, kdy tam už není tak velké vedro a hlavně moře je krásně teplé. 

Hodně se za posledních 10 let v oblasti změnilo, vyrostla tuspousta nových hotelů (orlí hnízda), staví se na přilehlých skalách u moře. I hotel, kam se pravidelně vracím, prošel velkou proměnou, systém all inclusive dřív vůbec nebyl. A tak se těším, že zase v září poletím za svou velkou láskou - ostrovem Gran Canaria.
  
 

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zdenka Jírová
To je určitě krásné místo, bohužel jsem tam nebyla. Moře mám také ráda i krásné procházky po pláži.