Jde o vše: vyhraje dnes Petra
Kvitová podruhé Wimbledon?

Jde o vše: vyhraje dnes Petra
Kvitová podruhé Wimbledon?

5. 7. 2014

Tak si tady na příjemné i60-ce tipuji výsledky tenisu i fotbalu. Ten fotbal mi jde podstatně hůř, protože trefit minutu vstřelení gólu nebo přesný výsledek utkání je opravdu náhoda. To nemluvím o počtu žlutých karet ve dvou utkáních jako včera. Někdy dostanou hráči 7 žlutých karet za jeden zápas a včera zase jen 6 karet ve dvou zápasech.  

Včera jsem měla tip 2:0 pro Brazílii proti Kolumbii, ale rozhodčí písknul úplně zbytečnou penaltu proti Brazílii a skončilo to 2:1. Předtím celou dobu Brazílii nadržoval, tak to těsně před koncem byla asi kompenzace pro útěchu, která nic neřešila.Tak jsem přišla o body nejen za utkání ale i za součet gólů, který by mi vyšel. Ale neberu to jako smůlu, ale jen jako hru na odhad výsledků. Paní Jaroslavě to zase vyšlo na počet karet i gólů, tak jí to opravdu přeji.  Vyhrát může jen jeden - nebo jedna.

Petra Kvitová má dnes šanci

Tipování v tenisu máme jednodušší, protože nemusíme trefit úplně přesný výsledek a stači určit kdo vyhraje. Jen pro rozlišení výsledku je poměr setů. Dnes je druhý velký den pro Petru Kvitovou a snad se jí podaří podruhé získat titul wimbledonské vítězky.

Proti ní nastoupí mladá a pro zdravé seběvědomí vyškolená Eugenie Bouchard, která má letos neuvěřitelně vyrovnanou bilanci na turnajích Grand Slamu. V tenisové akademii na Floridě ji velmi dobře připravují již od jejích 12-ti let. V Austrálii i Paříži postoupila až do semifinále a to už není náhoda. Ve Wimbledonu postoupila dokonce poprvé do finále a možná na ni dolehne psychický tlak velké šance zvítězit.To možná bude trochu výhoda pro Petru Kvitovou, která už Wimbledon a Turnaj mistryň v Istanbulu vyhrála.

Petra Kvitová má nově ve svém týmu vedle trenéra Kotyzy a kondičního trenéra i sportovního psychologa. Zdá se, že jí spolupráce s psychologem po méně úspěšných letech pomáhá. Doufejme, že dnes se jí podaří porazit i devatináctiletou Kanaďanku Bouchardovou, která má před sebou velkou tenisovou budoucnost. Bude to asi velmi vyrovnaný souboj a snad Petra vyhraje 2:1. Večer už to budeme vědět.

Na internetu jsem našla snímky ze stránek Petry Kvitové, kde ji trenér Kotyza školí i na zahradě domku, kde jsou ubytování po dobu turnaje. Je to zajímavé zákulisí. Určitě budou studovat na videu před zápasem i hru soupeřky a vymýšlet taktiku na zápas.

Vítězka Wimbledonu získává prémii stejně velkou jako vítěz kategorie mužů - 1 760 000 britských liber - to je v přepočtu v dnešním kurzu 34.44 Kč je přes 60 miliónů korun. Poražený finalista polovinu tj. 880 000 liber - přes 30 miliónů korun. Semifinalisté již získali každý přes 15 miliónů korun. To nepíšu jako okouzlení závratnými částkami, ale jako ukázku nesmyslně vysokých částek pro vítěze sportovního turnaje starého přes 100 let. Ale reklamy a televizní přenosy do celého světa umožňují takové příjmy pořadatelů, a pak i hráčů. Letošní odměny hráčům jsou o 10% vyšší než loňské. Sami někteří tenisté říkají, že částky jsou příliš vysoké, ale pochopitelně se jejich přijímání nebrání. Někteří věnují vysoké částky na charitu ve svých zemích. Aby zdanění výher bylo co nejmenší, tak si zřizují trvalé bydliště v daňových rájích jako je třeba Monako nebo Bermudy. (Například Tomáš Berdych je registrován v Monaku )

Mnozí lidé tenistům příjmy závidí, ale kdo z nich by podstoupil mnohaletý trénink od dětství a a ještě nemusí být jisté, že budou úspěšní a prosadí se jako talenty Kvitová nebo Bouchard. 

Odpoledne budeme vědět více. Sportu zdar a tenisu zvlášť.

 


Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Dagmar Králová
Tak jsem k článku přidal obrázky Petry Kvitové s vítěznou trofejí. Druhý set 6:0 mluví za všechno. Převahu měla obrovskou a mě vyšel tip na finále jen částečně, protože vyhrála 2:0 a ne 2:1
Jan Raška
Už se hraje od 15 hodin, sledovat můžete na Nova Sport.
Karel Pokorný
Dobrý den, nikde jsem nenašel, v kolik hodin zápas začíná? Jinak tedy doufám, že Petra potvrdí formu a že vydrží i její psychika. Pokud ano, vyhraje.
Tomáš Horáček
Drobnosti ponechme stranou. Na Bouchardovou platí pouze drtivý tlak od základní čáry (umíme) a velmi dobrá práce na síti. Tam si není Petra úplně jistá, nicméně má větší zkušenosti. Věřím, že to zvládne.
Dagmar Králová
Televizní komentátoři stále mluvili o Bouchardové jako o devatenáctileté, a tak jsem to neprověřovala. Moje chyba. Minulý rok porazila Kvitová Bouchardovou na umělém povrchu 6:3, 6:2 - ale to bylo v době, kdy byla Eugeniie na 63.místě žebříčku. Na konci videa je vidět část zápasu s Kvitové s Bouchard a vítězství Petry http://www.wtatennis.com/news/article/3948490/title/10-things-kvitova-vs-bouchard
Miroslav Štorch
Upozornil bych na zanedbatelnou chybičku - Eugenii Bouchard bylo devatenáct let jen v lednu, ale 25.února už jí bylo dvacet let. Má sestru dvojče o 6 minut starší, ale ta tenis nehraje - věnovala velkou částku peněz na boj proti rakovině - http://www.wtatennis.com/news/article/3138403/title/bouchard-helps-fight-against-cancer