Videosoutěž: Na Vysočině to žije 
aneb neckyáda slovem i obrazem

Videosoutěž: Na Vysočině to žije
aneb neckyáda slovem i obrazem

9. 7. 2014

Na Vysočině, kousek za Havlíčkovým Brodem po proudu řeky Sázavy, je malá obec Babice. Ta již několik let pořádá sjíždění řeky na různých plavidlech. Nazvali tuto činnost NECKYÁDOU. Navázali tak na dávnou tradici - sjíždění Sázavy.

Dříve se jezdívalo až do Světlé n/Sáz. Tentokrát už asi po čtvrté bylo sjíždění spojeno s dnem dětí. Na veliké louce mezi obcí a řekou je vždy připraveno občerstvení, malé soutěže pro nejmenší a pro dospěláky opékané klobásky i jiné specialitky. Skákací hrad a bazén s "balony" na hladině pro skotačení ratolestí. Letos ještě zemědělská společnost zapůjčila 19 traktorů Jean Beere ve všech velikostech.

Plavidla startují na splavu v Okrouhlici pod zámkem. Letos byl start obzvlášť složitý, protože to nejdůležitější - vody - bylo opravdu jen poskrovnu. Plavidla různých velikostí a všelijakých tvarů se pokusila vyplout, ale všechna jsou postrkovaná posádkou. Ač není moc teplo, přesto jsou za chvilku všechna plavidla na cestě. Diváků přihlížejících z břehů je hodně a snaží se různými pokřiky povzbudit soutěžící. Je samozřejmostí, že jim soutěžící odpovídají patřičnými průpovídkami.

Dojezd se řádně oslaví a v anketě v podobě lístků vhazovaných do "roury"se zjistí, kdo je vítězem.Tentokrát je to "Svatba".

Den končí při poslechu a někdy i tanci populární místní hudby. Mládež i dříve narození tak společně slaví den dětí s neckyádou.Soutěžící unavení a mokří po zásluze dostanou odměny. Dobrá organizace akce babickými a sousedních obcí je každoročně dobrou zábavou.

Děláte ve svém věku něco, co by vám mohli závidět lidé o generaci mladší? Provozujete koníčky jako za mlada? Ukažte mlaďochům, co umíte a natočte to! Zúčastněte se videosoutěže na téma "Tahle země není jenom pro mladý" a vyhrajte tablet! Více informací a pravidla soutěže najdete zde.

 

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jaroslava Handlová
Maruš, byla jsi ve správném čase na správném místě. Parádní zábava, já mohu jen litovat, že ač to bylo tak blízko, tak jsem se nepřišla podívat. Díky za pěkné zprostředkování atmosféry na tvém videu (a skrze něj jsem klikla i na odkazy na další videa z této akce, na která bych se bez tady toho tvého zveřejnění vůbec nepodívala). Děkuji Ti. U toho by ani i60 neměla příště scházet - jaké plavidlo vymyslíme???
Růžena Antlová
Bezvadný nápad oživit tento web videem ! Moc povedená neckyáda v sobotu na jednu podobnou neckyádu se chci zajet taky podívat nebudou tam sice tak parádní plavidla jak na tvém videu ale legrace bude. Bohužel nemám ani kameru ani můj mobil není vybaven a tak jen vemu sebou foťák a budu se těšit na další videa tady na webu
Jana Šenbergerová
To musí být parádní podívaná. Díky, Maruško
Renata Zadražilová
Bezvadné. Díky za přiblížení atmosféry z neckyády.