Srdíčka z papírových ruliček

Srdíčka z papírových ruliček

17. 7. 2014

Co tak potěšit své blízké darováním srdíček, které sami vyrobíte z papírových ruliček. Jak na to?

Na výrobu srdíček z papírových ruliček budeme potřebovat drát, staré noviny nebo časopisy, nůžky, lepidlo Herkules nebo lepidlo v tubě Pelikán, špejle, na hotová srdíčka barvu ředitelnou vodou Bakrylex a na zdobení různé mašle a drobné ozdůbky dle fantazie, viz nafocený postup.

Nejdříve si nastříháme proužky asi 9-13 cm široké, dostatečné množství. Naskládáme 15 papírových proužků tak, aby byly volné vrchní špičky a potřeme lepidlem, abychom se nezdržovali lepením jednotlivých rohů proužků. Vezmeme jeden proužek, špejli přiložíme na spodní nenatřený rožek proužku papíru a motáme šikmo, spodní strana musí být širší než vrchní, přitiskneme vrchní lepený rožek a špejli vytáhneme. 

Z drátku si odstřihneme požadovanou délku přeložíme drátek na polovinu a z každé strany drátku navlečeme papírovou ruličku tak, abychom nechali asi 1 cm drátku volného. Volné drátky kleštěmi k sobě stočíme a pak jednoduše vytvarujeme srdíčko.

První srdíčko na fotce je bez ruliček a není to ono, barva drátek špatně kryje. Pak vezmeme ruličku a libovolně ji obtáčíme kolem srdíčka, jak rulička dojde, vezmeme další a zasuneme do dírky v první ruličce. Doporučuji ten začátek ruličky malinko potřít lepidlem. Jak práci dokončíme, tak poslední konec ruličky potřeme lepidlem a ukončíme zasunutím pod některou z ruliček, aby dobře zaschla použijeme kolíček na prádlo. Pak už jen srdíčko natřeme barvou a po zaschnutí nazdobíme.

Na lepení mašlí a ozdůbek používám tavnou pistoli. Ze začátku jsem srdíčka natírala štětečkem, to bylo dost pracné a zdlouhavé - dostat se do středu srdíčka, aby všechny ruličky byly natřené. Pak mě napadlo barvu nalít do staré pánve a jednoduše v ní srdíčka vykoupat. Vnuk zas použil barvu ve spreji a nastříkal srdíčka různých barev. Do tvoření se zapojili vnuci i vnučky a docela je to baví.

Vyzkoušejte! Darovat pak někomu vlastnoručně vyrobené srdíčko z papíru udělá určitě radost! Příště vás naučím podkovičky pro štěstí a vánoční stromečky.

Hodnocení:
(5 b. / 1 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

TÉMATA