Srdíčka z papírových ruliček

Srdíčka z papírových ruliček

17. 7. 2014

Co tak potěšit své blízké darováním srdíček, které sami vyrobíte z papírových ruliček. Jak na to?

Na výrobu srdíček z papírových ruliček budeme potřebovat drát, staré noviny nebo časopisy, nůžky, lepidlo Herkules nebo lepidlo v tubě Pelikán, špejle, na hotová srdíčka barvu ředitelnou vodou Bakrylex a na zdobení různé mašle a drobné ozdůbky dle fantazie, viz nafocený postup.

Nejdříve si nastříháme proužky asi 9-13 cm široké, dostatečné množství. Naskládáme 15 papírových proužků tak, aby byly volné vrchní špičky a potřeme lepidlem, abychom se nezdržovali lepením jednotlivých rohů proužků. Vezmeme jeden proužek, špejli přiložíme na spodní nenatřený rožek proužku papíru a motáme šikmo, spodní strana musí být širší než vrchní, přitiskneme vrchní lepený rožek a špejli vytáhneme. 

Z drátku si odstřihneme požadovanou délku přeložíme drátek na polovinu a z každé strany drátku navlečeme papírovou ruličku tak, abychom nechali asi 1 cm drátku volného. Volné drátky kleštěmi k sobě stočíme a pak jednoduše vytvarujeme srdíčko.

První srdíčko na fotce je bez ruliček a není to ono, barva drátek špatně kryje. Pak vezmeme ruličku a libovolně ji obtáčíme kolem srdíčka, jak rulička dojde, vezmeme další a zasuneme do dírky v první ruličce. Doporučuji ten začátek ruličky malinko potřít lepidlem. Jak práci dokončíme, tak poslední konec ruličky potřeme lepidlem a ukončíme zasunutím pod některou z ruliček, aby dobře zaschla použijeme kolíček na prádlo. Pak už jen srdíčko natřeme barvou a po zaschnutí nazdobíme.

Na lepení mašlí a ozdůbek používám tavnou pistoli. Ze začátku jsem srdíčka natírala štětečkem, to bylo dost pracné a zdlouhavé - dostat se do středu srdíčka, aby všechny ruličky byly natřené. Pak mě napadlo barvu nalít do staré pánve a jednoduše v ní srdíčka vykoupat. Vnuk zas použil barvu ve spreji a nastříkal srdíčka různých barev. Do tvoření se zapojili vnuci i vnučky a docela je to baví.

Vyzkoušejte! Darovat pak někomu vlastnoručně vyrobené srdíčko z papíru udělá určitě radost! Příště vás naučím podkovičky pro štěstí a vánoční stromečky.

Hodnocení:
(5 b. / 1 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Šenbergerová
Růženko, ty jsi neskutečně šikovná. :-)
Alena Tollarová
Tak myslím, že nahrál čas, abych to zkusila. Moc se mi srdíčka líbí.
Milada Salajková
Hezká srdíčka a já to vyzkouším. Mám bedýnky od ovoce, jejich dřevo ozdobené ubrouskovou technikou, tam skladám věci pro výrobu, vyzdobím si zimu. Diky, že jste se podělila o nápad.
Dana Kolářová
Zajímavý nápad, srdíčka jsou kouzelná!
Jaroslava Handlová
Růženko, moc hezké. Ty jsi všestranně šikovná a vnoučata při této smysluplné činnosti se určitě nenudí. Tvoje srdíčka - to jsou dárky skutečně od srdce! Díky za návod i fotky.
Renata Zadražilová
Paní Antlová, klobouk dolů. Na to bych asi neměla trpělivost, ale výsledek je opravdu moc krásný. A určitě obdarované moc potěší!