Bludiště citů

Bludiště citů

25. 8. 2014

Hledám v bludišti
svých citů
okenní parapet,
na kterém kvete
růže od tebe.
Kvete, voní,
obluzuje mé city,
snad, možná, asi?
Nevěřím, nevím,
je krásná,
má ale trny
jako tvá láska.
Hledám cestu
k ní a taky k tobě,
ukaž mi směr,
co dává naději
a já vyjdu
z toho bludiště
po šipkách tam,
kde kvetou růže
a kde jsi ty.

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jaroslava Handlová
Jituš věř víc, tak bude bludiště méně zapeklité. Když není východ, pokus se prolomit cestičku. Citům se moc radit nedá. Ale dobře Ti rozumím a přeji štěstí.
Jarmila Peerová
Přeji Ti Jituško,aby každá cesta byla rovná a laskavá,a pokuď se někdy do bludiště dostaneš,nechť je to jen takové,o kterém píše Zuzka.Tak hodně lásky,hodně růží a díky za zajímavou báseň...
Zuzana Pivcová
V některých zábavných zrcadlových bludištích pro veřejnost (např. v Č. Krumlově) žádné šipky k východu nevedou. Je nutno k němu mezi klamavými zrcadly dotápat sám. Ale když vyjdeš na vzduch, máš skoro dětskou radost, žes to dokázala a nemusel Tě nikdo vyprošťovat. V bludišti citů to bude asi nejinak. Přeji Ti, Jíťo, zdárné hledání a cestou žádnou nejistotu, nýbrž třeba i zajímavé poznatky.
Jana Šenbergerová
Jitko, kdo upřímně hledá, ten bezpochyby najde. Věř sobě i všem směrům. Cesty lásky jsou zcela nevyzpytatelné, ale neomylné. A tvé verše upřímné a přímočaré, což se mi líbí. :-)