Pražský hrad čekají opravy,
stát budou 260 milionů korun

Pražský hrad čekají opravy,
stát budou 260 milionů korun

23. 8. 2014

Správa Pražského hradu utratí za opravy v letošním a příštím roce dohromady zhruba 260 milionů korun. Rekonstrukce čeká například jízdárnu na Pohořelci, Ludvíkovo křídlo Hradu ale také palmový skleník v Lánech.

Správa hradu letos už uzavřela smlouvy na opravy za 119 milionů korun. Podle prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka chce investovat ještě 21 milionů. V příštím roce by mělo na opravy jít asi 120 milionů korun.

Jednou z nejnákladnějších investic bude úprava pohořelské jízdárny, která vyjde zhruba na 42 milionů korun. Rekonstruovat se bude vše od elektrických rozvodů až po počítačovou síť, která bude nově propojena s kancelářemi Hradu. Oprava čeká i terasu u Jízdárny Pražského hradu, stát by měla 13 milionů korun.

Ještě letos na podzim začnou dělníci rekonstruovat palmový skleník v Lánech. "Skleník je skutečně v havarijním stavu a je nutné, aby byl urychleně opraven," sdělil deníku Ovčáček. V rozpočtu je na opravu připraveno 25 milionů korun.

V příštím roce začne také velká oprava fasády a střechy Starého královského paláce, konkrétně Ludvíkova křídla. Vyžádá si 20 milionů korun, dalších 17 milionů bude stát údržba střech a fasád jižního křídla Hradu.

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.