Zpěvačka Hana Křížková:
Pozor, život utíká rychle!

Zpěvačka Hana Křížková:
Pozor, život utíká rychle!

25. 8. 2014

Nedávno oslavila padesáté sedmé narozeniny a je ve skvělé formě. Je to dobrá zpráva zejména proto, že se o ní donedávna psalo především v souvislosti s nemocemi. Na oslavě narozenin však vypadala krásně a po holi, se kterou před časem musela vystupovat i na jevišti, nebylo ani památky.

Co vás právě zaměstnává?

Léto trávím přípravami na muzikál Mamma Mia, v běhu už jsou i přípravy na vánoční vystoupení, i když je zatím léto. Chystám se na vystoupení v různých místech republiky, ale hlavně mě čeká řada charitativních akcí, na kterých zpívám moc ráda. Většinou je neodmítám, přesněji, odmítat neumím.

Jednu dobu jste měla zdravotní potíže, až to vypadalo, že s prací budete muset skončit. Takže už je lépe?

Mám umělé koleno a umělou kyčel. Ano, mám za sebou těžké období, ale naštěstí je pryč. Poctivě jsem rehabilitovala, dala jsem se dohromady tak, až jsem se zase mohla vrátit na jeviště. Nebylo to poprvé v mém životě, kdy jsem poznala nemoc, takže vím, že důležité je v takových situacích věřit, že všechno zlé jednou skončí. Vždycky mně pomáhalo, když jsem se těšila na další práci, představovala jsem si, co pěkného mě ještě čeká. Zkrátka, nevzdala jsem to.

Mluvíte o období, kdy jste měla rakovinu?

Ano. Ale to je už dávno, ještě mně tehdy nebylo ani čtyřicet. Problém byl v tom, že do té doby jsem si vždycky myslela, že na vše v životě je čas, včetně dětí. Měla jsem pocit, že kdybych byla doma s dětmi, něco by mi někde uteklo. Až později mně došlo, žeje to nesmysl. Ale beru to tak, že takto měl můj život vypadat. Netrápím se tím, ale když na toto téma mluvíme s mladšími kolegyněmi, na rovinu jim to takto říkám. Hodně mladých žen si myslí, že život je dlouhý, že vše stihnou, že je na vše čas. Jenže není. Nechci nikoho poučovat, natož moralizovat. Jen mluvím o své zkušenosti a říkám: Holky, pozor, život utíká rychle.

Co teď naplňuje váš volný čas?

Mám naštěstí spoustu přátel. A zpívání mám tak ráda, že snad ani nedělám rozdíly mezi tím, co je práce a co volný čas. V divadle jsem v kontaktu se spoustou mladých lidí a to je také důležité. Ráda se stýkám s mladými, dává mi to elán a chuť do života.

Je pravda, že v posledních letech jste změnila způsob života i co se týká stravování?

Je pravda, že zdravotní problémy mě přinutily celkově se nad sebou zamyslet. Vždy jsem bojovala s váhou. Jsem typ, který se na jídlo jen podívá a hned jsou kila nahoře. Díky cvičení a rehabilitacím po operaci jsem zhubla a začala jsem se více zajímat o to, co jím a jak to působí na moje zdraví. Miluju teď lehká jídla, středomořskou kuchyni. Stále ráda vařím, ale více si všímám toho, jak jednotlivé suroviny fungují, co dobrého pro mě můžou udělat. Jsem prostě klasickou ukázkou toho, že všechno zlé je k něčemu dobré.

 

Muzikálová zpěvačka a herečka Hana Křížková se narodila 15. srpna 1957. Zpívá od začátku osmdesátých let, nejdříve se skupinou Metronom, pak prošla dalšími kapelami. Prosadila se především jako muzikálová zpěvačka, objevila se snad ve všech úspěšných muzikálech posledních let. Její srdeční záležitostí jsou šansony, swing a blues, s tímto žánrem vystupuje v recitálech.

Hodnocení:
(5 b. / 2 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jarmila Plachá
Věrná pravda, že nám ten život letí.....paní Hance přeji hodně zdravíčka a stálý úsměv na tváři. Ten ji snad nikdy nechybí. Vidím ji jen s úsměvem na tváři...tak ať ji to dlouho vydrží .
Vladka Steinová
Život utíká rychle, ale to přece všichni víme!!!!!A musíme se tím i bez uvedení návodu lidí ze shoubyznysu řídit a nezapomínat na to.
Soňa Prachfeldová
Moc sympatická a výborná zpěvačka
Zuzana Pivcová
Fandím jí, protože je jedna z těch, kteří pochopili, proč přišla nemoc, a dovedla přehodnotit život a jeho priority.
Eva Balúchová
Krásná žena,vždy v pohodě a s úsměvem na rtech.Výborná zpěvačka.