Moje léto 2014: A zase
ta božská Andalusie!

Moje léto 2014: A zase
ta božská Andalusie!

25. 8. 2014

Vyslyšel jsem ódu na radost čtenářů i60, opustil svůj hausbót na Slapech, kde dlím celé léto jako jezevec (nikoli nepodobně jako jiný jezevec na Vysočině) a rozhodl se. Tak tedy zkusím ten jih španělského pobřeží zvaného Costa del Sol (Slunečné pobřeží). Zkrátka to risknu, i když je tam prý dost lidí a vlny často nemalé. Alespoň se zase dobře najím a něco dobrého vínka popiji.

Do Andalusie létá několik charterových linek (já zvolil Travel Service), cesta trvá kousek přes tři hodiny, což je hranice, kterou jsem ochoten ještě přežít. Létá se obvykle do Malagy nebo Granady, v mém případě se jednalo o první jmenované město. Letiště je skoro velké jako to naše ruzyňské a doprava do letoviska Rincon de la Victorie čítá jen půlhodinku.

Ubytko máme s partnerkou skvělé, vlastně je to byt 2+1 přímo na pláži. Jídlo vynikající, víno také, nádherná promenáda, milí lidé. Jenom ty vlny nám dávají trochu zabrat. Ale nebaví nás se jenom válet na pláži, takže plánujeme Gibraltar a Alhambru.

Pokud se neutopíme či nás neskolí třicítky, dám ještě vědět, jak to dopadlo. Ale až někdy, mañana, tady se rozhodně nikam a s ničím nespěchá.

 

Pošete nám i vy příspěvky (tipy, cestopisy, příběhy) do soutěže Moje léto 2014, v nichž představíte „to svoje“ místečko včetně pamětihodností, výletů do okolí, slavných rodáků a dalších zajímavostí. Rozsah textů, jejichž počet není nijak omezen, je čistě na vás – podmínkou je pouze, aby byly autorské (originální) a byly opatřeny alespoň dvěma vlastními fotografiemi. Článek, který vložíte běžným způsobem, a to nejpozději 30.8. doprovoďte nadpisem Moje léto: plus titulkem. Během prázdnin je budeme postupně zveřejňovat. Poslední srpnový den vybere redakce nejlepší letní tip a odmění jej zahradním grilem od firmy Mountfield.
Hodnocení:
(5 b. / 1 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jaroslava Handlová
Alhambra je skvost, který byste si rozhodně neměli nechat ujít, když jste mu tak blízko. A Gibraltar, to už je zase úplně jiný svět. Jestlipak se tam hranice ještě překračují jízdou napříč přes letištní dráhu? A ti makakové jsou tam sice dotěrní, ale výhledy z té jejich skály, co obývají, ty stojí za to. Hezky si užijte zbytek španělské cesty, já bych jela znovu hned.
Zuzana Pivcová
Nejvíc by mě lákal Gibraltar, už proto, že se tudy dostávala čs. zahraniční armáda v létě 1940 do Británie. Kvůli tomu bych snad snesla i ty údajně dotěrné opice. Přeji Vám krásné pokračování dovolené.
Jana Šenbergerová
Jsem moc ráda, že tady třicítky pominuly, proto vám jen z hor mávám a přeji, ať si to hezky užijete.
Jitka Chodorová
Tiše závidím a také se těším na pokračování.Moře,dobré jídlo,vínko a trochu té zábavy a historie,to by mě taky bavilo.
Eva Balúchová
Těším se na pokračování.Plánuji Andalusii na jaro a budu ráda když si přečtu jaké je to ve skutečnosti né jenom z reklam cestovky.