Georges Simenon, otec
komisaře Maigreta

Georges Simenon, otec
komisaře Maigreta

4. 9. 2014

Jako nejproduktivnější spisovatel od dob Honoré de Balzaka bývá označován Belgičan Georges Simenon, od jehož úmrtí uplyne 4. září 25 let. Napsal na 200 románů, většinou detektivních a psychologických, které byly přeloženy do více než padesátky jazyků. Řada jeho detektivek, zejména s komisařem Julesem Maigretem, se dočkala filmových zpracování. Epizody seriálu o detektivu Maigretovi v hlavní roli s Francouzem Brunem Cremerem se natáčely i v České republice.

Georges Joseph Christian Simenon se narodil v belgickém Lutychu 13. února 1903. Od 16 let si vydělával jako novinář v místním listu a o dva roky později publikoval první román. Komisař Maigret se zrodil v roce 1931 a celkem s touto postavou napsal Simenon 75 románů a 28 krátkých příběhů. Bylo o něm totiž známo, že na román mu stačily necelé dva týdny.

A zatímco Maigret je klidný Pařížan s pevným rodinným zázemím, který své případy řeší spíše intuitivně, Simenon byl jeho protiklad - vášnivý milovník žen a kočovník, který s blokem, tužkou a fotoaparátem procestoval půlku světa.

Autor: Redakce
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
TÉMATA
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Zavřít reklamu