Čím svižně říznout do polen?
Přece kvalitní motorovou pilou

Čím svižně říznout do polen?
Přece kvalitní motorovou pilou

20. 9. 2014

Co si budeme nalhávat, po pětapadesátce už leckterý pohyb těla může zabolet. A když má člověk nařezat hromadu dřeva na zimní topení, hledá často tisíc důvodů pro odklad téhle nepříjemné práce. Pokud ovšem nemá motorovou pilu…

Takový stroj by neměl chybět ve výbavě žádného majitele domu a zahrady. Nejde jen o nařezání paliva, ale o spoustu drobnějších činností, jako je prořez stromů nebo všeliké kutilské práce. Potřebujete nový kotec pro psa nebo opravit dřevěný plot u chalupy? Žádný problém, nařezání materiálu je dílem chvilky. Všude je řetězová pila – ať už elektrická nebo benzinová - neocenitelným pomocníkem.

Pokud uvažujete, že si tohoto zdatného pomocníka také pořídíte, jistě oceníte několik praktických rad, jak si z velké nabídky pil vybrat tu pravou.

Jaké funkce má mít pila aby dobře sloužila?

„Při výběru motorové pily bychom se měli zaměřit nejen na výkon a délku řezné lišty,“ říká Michal Anton z Mountfieldu. U benzinové pily je podle Antona víc než důležité, aby měla odpovídající výbavu. Kterou, to lze vyčíst z následujících řádek:

● Účinný antivibrační systém, který při řezání tlumí vibrace a šetří klouby rukou.

● Bezpečnostní brzdu, která zabrání případnému úrazu, pokud z jakéhokoliv důvodu ucuknete s pilou směrem k sobě.

● Dekompresní ventil a Primer, které významně usnadňují startování.

● Poloautomatický sytič Easy Start.

● Boční napínání řetězu.

● Regulaci množství oleje pro optimální mazání řetězu.

● Beznářaďový přístup ke vzduchovému filtru.

● Odstředivé předčištění vzduchu, které prodlužuje intervaly čistění vzduchového filtru a životnost motoru.

 

Jakou benzinovou pilu zvolit?

Ze sortimentu benzínových pil si vybere každý, ať už občasný uživatel nebo profesionál. Dopředu si tedy musíte ujasnit, k čemu všemu chcete pilu používat. Pak se zařadíte do kategorie, pod kterou vaše požadavky spadají. Neměli byste však zapomínat i na nějakou výkonovou rezervu, protože dříve nebo později nastane situace, kdy se vám náramně šikne vyšší výkon. Benzinové pily dělí odborníci do tří kategorií: 

Hobby stroje jsou ideální pro občasné použití na zahradě i kolem domu. Zvládnou pořezat několik prken nebo dřevo do krbu. Použít je můžeme k drobným pracím okolo domu, chaty či chalupy. Farmářské pily jsou vhodné pro kácení menších stromů, čištění lesa po těžbě, prořezávání a pro pravidelnou přípravu paliva. Profesionální stroje určeny k lesní těžbě a zpracování velkého množství dřeva a vůbec k náročné a dlouhodobé práci v těžkých podmínkách.

Vybírejte pečlivě

Samozřejmě můžeme volit také z nabídky pil elektrických. „Ty mají nižší hmotnost a tišší provoz. Oproti benzinovkám jste však při práci limitováni přívodním kabelem,“ zdůrazňuje Michal Anton. Rovněž U pil platí, že bychom neměli sahat po první nejlevnější nabídce někde na internetu. Pila je speciální stroj, a proto bychom měli volit jen renomovanou značku a nakupovat ve specializovaném obchodě, kde nabízejí také kvalitní servis a záruku originálních náhradních dílů.

„My například našim zákazníkům zaručujeme ještě navíc bezplatné posezónní prohlídky,“ dodává Anton s tím, že teď na podzim se dají řetězové pily pořídit za velmi atraktivní ceny v posezónním výprodeji.                                                                          

Autor: Jan Raška
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.