Prázdninová

Prázdninová

27. 9. 2014

Je pátek, začátek července, krásné letní ráno. Přicházím na zastávku MHD v lehké depresi i přesto, že mě čeká týden dovolené. Mám za sebou většinu pracovního týdne, který nebyl zrovna lehký. Přijíždí trolejbus. Nasedám, myšlenky se honí hlavou. Projíždíme táhlé klesání ve tvaru S.

Náhle řidič brzdí. Nechápu, co se děje. Vystupuje. Jde před trolejbus. Energickým zvednutím ruky zastavuje protijedoucí nákladní auto a vstupuje do vozovky. Napadá mě, že někomu upadl disk nebo výfuk. Řidič se sklání, něco zvedá a vrací se zpět. V náručí nese kotě. Se slovy: „Asi ho někdo vyhodil“, je pokládá za čelní sklo a pokračuje v cestě, doprovázené plačtivým mňoukáním.

Díky pane řidiči za krásné letní ráno!

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Libor Farský
Miloučké. Mňau.
Hana Lancová
Můj mladší syn je rovněž narozen 27. září. :-)))
Marie Magdalena Klosová
Nakoukla jsem zvědavě do Vašeho profilu a ejhle,tento milý příspěvek se skrýval pod datem mých narozenin. P.S. Jste z Ostravy?
Jana Šenbergerová
Hezký zážitek. Takové by měly být na titulních stránkách novin. Myslím, že by byl svět nejen snesitelnější, ale i lepší.
Eva Balúchová
Dobrák,takových je málo.Na řidiče MHD-obdivuhodné.Snad byl doma pochválen :-)
Zuzana Pivcová
O zvířátkách si přečtu vždycky ráda, zvlášť, když je to s dobrým koncem.
Lidmila Nejedlá
Krásný příběh, kéž by se všichni tak hezky chovali ke zvířatům jako ten řidič.