Vítězná jízda Petry Kvitové

1. 10. 2014

Petra Kvitová vyhrála ve velkém stylu turnaj WTA ve Wuhanu a dnes v Pekingu postoupila do osmifinále turnaje WTA, když porazila Číňanku Shuai Pengovou na sety 6:4 a 6:2. Petra se veze na vítězné vlně a má velkou šanci i na Turnaji mistryň a může i hodně pomoci fedcupovému týmu. Turnaj mistryň se hraje od 17.října, finále FED CUPu pak 8.- 9.listopadu, tentokrát proti Němkám u nás doma v O2 Aréně.

Stojí za zmínku, že včera v poledne byl přenášen ceremoniál rozloučení slavné čínské tenistky na CNTN,  s Li Na. Petra Kvitová měla závěrečný rozlučovací projev za tenistky a bylo to velmi dojemné, Je vidět, že naše tenistka si vypěstovala svou skromností a slušností respekt a je oblíbená. V Číně velmi. Byla kamarádkou Li Na a jako soupeřky si ji velmi vážila. Kytici ji pak předal Španěl Rafael Nadal za tenisty. Bylo to kouzelné a dojemné, bývalá světová dvojka Li Na se slzami v očích rozloučila se svými fanoušky.