Vernisáž fotografií: Kytičky kolem nás

Vernisáž fotografií: Kytičky kolem nás

9. 10. 2014

Tak jsem se nakonec rozhodla pro kytičky. Máme jich tady všude dost a dost. Jsou ozdobou domu a také jeho okolí. Takže je vidíte všude, za oknem, před oknem, u vchodu, na staré studni či plynovém sloupku u silnice.

Nebyla jsem ale jejich příznivkyní odjakživa. Jako městská holka jsem znala akorát tulipány z parku, nebo kytičku kopretin ve váze, kterou jsme si natrhali při procházce za městem. Mezi mé oblíbené patřil i šeřík, který jsme si někdy vozili od babiček z venkova. Taky jsem poznala růži a to bylo asi vše. Ano, trochu přeháním, ale ne zas tak moc.

Pak jsem se vdala na venkov, moje tchýně byla zahradnice a kytičky milovala. Nějak jsem nemohla tuto vášeň s ní sdílet. Pro mě prostě kytky byly věcí do vázy, jak už jsem se zmínila.

A tak život šel, a přivdala se k nám snacha. Už je to patnáct let. Jednou mi nabídla, jestli si nechci dát nějakou kytku do oken, že jí zbyl truhlík. Řekla jsem si, proč ne. Přikoupila jsem si další truhlík, protože na silnici mám okna dvě. Ten rok byl ke mně velmi milosrdný, povedlo se, já se dmula pýchou a další rok jsem přikupovala další a další truhlíky, kupovala do nich kytičky a některé už jsem si i vypěstovala sama. A tak to každý rok přibývalo, kytičky byly všude, kde na ně bylo jen trochu místa.

Celkem se dařilo, ale byly i roky, kdy mě zdravotní problémy nedovolily se o ně postarat tak, jak potřebovaly. Taky hodně záleží na počasí. Tak zrovna letos nic moc. Protože mám ale plný archiv fotek z minulých let, snažila jsem se vybrat to, co se mi zdálo nejvhodnější.

Tak vás všechny vítám na vernisáži mých kytiček. Děkuji, že jste se tu zastavili.

 

Vernisáž fotografií je nová soutěž magazínu i60 o zahradní gril společnosti Mountfield. Sestavte ze svých snímků výstavu fotografií na vámi zvolené téma a pozvěte své přátele na vernisáž. Pravidla soutěže najdete zde.
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Libuše Křapová
Kytičky - to je moje, škoda, že neumím fotit tak, abych se mohla taky pochlubit. Ale ty vaše jsou nádherné
Marie Bartošová
Moc hezké. A doklad, že láska k něčemu nemusí být vždycky vrozená :))
Zdeňka Vítková
Jitko, je to moc pěkné u vás doma,ráda jsem se zastavila.
Dana Kolářová
Přeji pěstitelkám kytiček, aby se jim stále dařilo vytvářet barevnou krásu pro potěchu prohlížejících.
Růžena Antlová
kytičky to je i můj velký kůň .
Marie Magdalena Klosová
Těch barev! Gratuluji k takové"úrodě"veselého kvítí.
Lidmila Nejedlá
Hezké, estetické, veselé
Vanda Blaškovič
Jitko, ty kytičky voní až sem na jih ! Krásné !
Jaroslava Handlová
Jitko, krásné jsou nejen Tvoje kytičky, ale i ty fotografie. Fascinuje mě snímek "okno ve verandě" - ta záclona s tulipány nádherně ještě umocňuje krásu rozkvetlého truhlíku.
Milada Salajková
Jitko, nádherné. Jako v pohádce.
Vladka Steinová
Jitko,krásné, smekám!!!!
Olga Štolbová
Ahoj Jitko, krásná krása.Věděla jsem, že nezklameš, Tvé kytičky znám už z některých předchozích obrázků, dovedu si představit tu práci kolem. *****
Jitka Chodorová
Děkuji všem milým hostům,že se zde zastavili,děkuji za krásné komentáře,kterými mě poctili,bohužel,i já už nezvládám zahradu,jak bych potřebovala,ale mám štěstí,že snacha si už užitkovou část zahrady převzala,já si ponechala jen ty své kytičky,a někdy i to je pro mě velká zátěž,jenže se nedokáži od nich jen tak odpoutat.Letošní rok byl zvlášť náročný,a proto se už s některými taky musím rozloučit.Ještě jednou moc děkuji.
Marie Novotná
Tak před tímhle smekám.Byly časy,že jsem měla kytky u stodoly,na zemi a prostě všude.Dneska už to tak nejde.Děkuji za nádheru kolem vás.
Alena Vávrová
Jitko, to je krása! Já to mám takto odjakživa, což je umocněno tím, že dcera a zeť jsou zahradníci a floristé a i když tu přímo se mnou nebydlí, na zahradě a kolem domku se seberealizují a nedovolí mi ustrnout. Ale dávám za pravdu Hance, že je to čím dál tím větší fuška všecko to opečovat. Momentálně už se s kytičkami pomalu loučím. Byla jsem týden pryč a je to znát.
Zuzana Pivcová
Květiny jsou krásné a Tvá láska k nim je cítit ze všech snímků i z vyprávění.
Jana Šenbergerová
Nádherná vernisáž s krásným komentářem. Nadchlo mě žluté pozdravení, okno ve verandě i za plotem. Dobrý nápad s kontrastem, který podtrhuje barevnost všech ostatních snímků. Přechod zahrady do volné přírody je také úžasný.
Soňa Prachfeldová
Jitko, to je pastva pro oči i duši - 1*. To je půl dne co dělat, ošetřit, zalít - ale ta voňavá odměna stojí za to !
Hana Rypáčková
Krásná zákoutí.Taky je miluji...Ale už mi na zahradu nestačí síly, nemám ji u domu.Syn říká:"Máš krásně zapojenou zahradu".Tím myslí trávu a plevel, křoví a jiné neučesaniny,
Eva Balúchová
Máte krásně upravenou zahradu i okolí domu.Miluji kytičky,tak uznávám,moc hezké.