Pohádka láskyplná

Pohádka láskyplná

13. 11. 2014

Jak okno dokořán,

dívám se do dáli,

mlhou zahalená,

vyhlížím lásku.

Snad někde je,

spoutaná řetězy,

jen čeká,

až jí vysvobodím.

Až najdu ji,

políbím ji na rty,

pohladím po ruce

a zazpívám píseň

o vodě živé.

A půjdem spolu,

ruku v ruce,

s úsměvem na tváři,

se srdcem naplněným

touhou člověčí.

Tak nějak končí

všechny pohádky!

 

 

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Milada Salajková
Něha, očekávání. Hezky napsáno.
Nina Šachová
Z této tvojí básničky na mě dýchlo něco moc hezky člověčího, Jitko. Nejsem tu na stránkách tak často, ale tvoje tvorba je čím dál víc krásnější. Blahopřeji.
Jarmila Peerová
Báječné,krásné,nádherné,víc k tomu nemám co dodat,naprosto úžasná báseň Jituško...
Jana Šenbergerová
Ještě moje pochvala tu chybí. Moc bych si přála, aby slova "A půjdem spolu, ruku v ruce, s úsměvem na tváři, se srdcem naplněným touhou člověčí." nebyla jen součástí pohádek, ale našeho života.
Soňa Prachfeldová
Jitko, to je opravdu pohádková krásná, pokud člověk sní a má touhy, žije !
Vanda Blaškovič
...ty řetězy se musí přetrhnout Jitko a někdy to stačí i jen v představách...vždyť jsou jen papírové...a lásku tu máme co by dup!...abrakadabra! Krásné, krásné...díky.
Olga Štolbová
Kéž by píseň o vodě živé opravdu fungovala, to bychom všichni zpívali a zpívali. Jíťo, krásná láskyplná pohádka, snad někde je..., ale raději nespoutaná. ***
Jiří Libánský
Moc se mi líbí ta myšlenka spoutané lásky, která čeká na vysvobození. Je to hezky napsané.
Hana Rypáčková
Láska je všude kolem nás, jen ji přijmout a předat dál.I kdyby byl svět nepříjemný, hudba bude vždy krásná. A láska je na tom stejně.
Marie Magdalena Klosová
Láskyplně naladěná milá Jitko,už teď jdete spolu a on se určitě někdo přidá.Jaká to úleva číst tyto řádky po nahlédnutí "do jiných"obhroublých a plných zloby.nebudu tam raději nahlížet.
Zuzana Pivcová
Láskyplná pohádka, láskyplná báseň. láskyplná Jitka. Zdánlivě není komu lásku nabídnout, ale tolik potřebných čeká! I na dálku. Moc se mi líbí obrat "Jak okno dokořán dívám se do dáli".