Procházka Zámeckou zahradou

Procházka Zámeckou zahradou

20. 11. 2014

Je podzim. Toto období mám ráda, protože je nejbarevnější z celého roku.

Stromy hýří všemi odstíny barev od žluté, přes zlatou, hnědou až rudou. Mírné sluníčko stromy pozlacuje a nebe bývá hluboce modré, takže se na něm zřetelně rýsují barevné koruny vysokých stromů a jejich větví, které se vzpínají ke zdroji světla a tepla. Kaštany, buky, duby i drobné lísky shazují své plody do spadaného listí, kde "šmejdí" malé, čiperné veverky, které si dělají zimní zásoby. Ani ptáci nelení, snaží se sezobat poslední housenky a hmyz z kůry stromů.

Procházím se po cestičkách zapadaných zlatým listím okolo rybníků, kde se prohánějí divoké kachny a elegantní labutě, kolem opuštěného zahradního altánu až k torzu starého stromu, kterému říkám "totem" podle jeho vzhledu a snažím se zachytit tu krásu svým fotoaparátem.

Ráda se o své výsledky podělím s vámi.

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Hana Rypáčková
Ještě barevná příroda.Poslední déšť sházel listí , jen zimní duby ještě vzdorují.
Zuzana Pivcová
Tichá podzimní poezie, která potvrzuje, že podzim není vůbec čas, podmiňující sklíčenou náladu.
Olga Štolbová
Krásná zahrada, krásné snímky, dobře, že ses podělila. Díky...