Nezapomenutelný Fanfán
Tulipán - Gérard Philipe

Nezapomenutelný Fanfán
Tulipán - Gérard Philipe

25. 11. 2014

Francouzský herec Gérard Philipe, který zemřel přesně před 55 lety, 25. listopadu 1959, v nedožitých 37 letech na rakovinu jater, se v padesátých letech proslavil jako Fanfán Tulipán ve stejnojmenném filmu či jako Julien Sorel ve snímku Červený a černý. Někdejší idol ženských srdcí točil v rychlém tempu, celkem si zahrál v 34 filmech.

Rodák z Cannes byl od mládí považován za nebývalý herecký talent, na plátně debutoval v roce 1943. O tři roky později zazářil jako kníže Myškin v přepisu Dostojevského románu Idiot a zrodila se nová hvězda. Kromě filmu se Philipe věnoval též divadlu, v roce 1955 navštívil s Národním lidovým divadlem i Prahu.

Jeho jméno dnes nese řada divadel, ulic a dokonce i filmový festival.

Autor: Redakce Zpět na homepage
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marie Magdalena Klosová
Ano,Kratší než vzdech,ještě teď si vzpomínám na silné emoce,které ve mně vzbudila.Letos jsem v Provence ve Francii navštívila půvabné městečko Ramatuelle,kde je G.Philipe pochován.Jeho hrob je velmi prostý,s jednoduchým nápisem.Žádný okázalý náhrobek,jak je to ve Francii zvykem.Ukryt pod stromem,téměř k nenalezení,přes pokyny průvodce.Na cedulce v záhlaví prosba jeho ženy,aby zde návštěvníci nenechávali květiny. Přes množství turistů,kteří si zde přijdou vzpomenout na idol ženských srdcí,je tu cítit pokoru a smíření.
Zuzana Pivcová
Fanfán Tulipán s G. Philipem a G. Lolobrigidou se mi hrozně líbil už v pubertě. A nad knihou A. Philipové "Kratší než vzdech" o posledních chvílích s milovaným mužem jsem se nezdržela pláče a dojímá mě dosud.