Můj retropříběh: Vandrbuch
dálkových pochodů 70. let

Můj retropříběh: Vandrbuch
dálkových pochodů 70. let

26. 11. 2014

Někdy v polovině sedmdesátých let jsem začal chodit dálkové pochody, většinou 50 kilometrů dlouhé. Bylo to tehdy módní (dneska by mladí řekli trendy) a hlavně - dalo se to šlapat i při dvacítce cigaret denně, jíž jsem tehdy srdnatě hulil.

Od roku 1977 jsem na všechny dálkové pochody tahal kromě téměř dvoukilového fotoaparátu Zenit E taky sešit v tuhých deskách formátu A5, abych do něho zapisoval dojmy z pochodů, proložené fotkami a razítky z míst, kudy trasy padesátek vedly. Ty nejzajímavější stránky jsem vybral jako svůj retropříběh - snad zaujme.

 

Zapátrejte ve svých albech, vyberte ty nejkrásnější fotografie a sestavte z nich svůj "Retropříběh". Tři nejzajímavější retropříběhy oceníme velkokapacitními flashdisky. Pravidla soutěže s názvem "Můj retropříběh" najdete zde
retropříběh
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zdeněk Huspek
Pravda je, že když jsem se v roce 1980 přistěhoval do Plzně, kde jsem sice měl příbuzné, ale jejich návštěvy byly spíš sporadické, tak jsem díky těmhle pochodům za 3 roky znal okolí Plzně lépe, než někteří rodilí plzeňáci (í).
Zdeněk Huspek
Pravda je, že když jsem se v roce 1980 přistěhoval do Plzně, kde jsem sice měl příbuzné, ale jejich návštěvy byly spíš sporadické, tak jsem díky těmhle pochodům za 3 roky znal okolí Plzně lépe, než někteří rodilí plzeňáci (í).
Svatava Páleníková
Pěkné, vtipné, to máte opravdovou vzácnost :-)
Eva Mužíková
Dálkový pochod jsem nikdy neabsolvovala a už to v tomto věku /70/ nedoženu. Chodím na turistické pochody se seniory, ale víc jak těch 10 - 15 km již nezvládnu. No ale ten deník bych přece začít psát mohla:)))
Zuzana Pivcová
To je nádhera, když má někdo takovýhle deník s fotodokumentací, věcně i vtipně okomentovanou, škoda, že já jsem si psávala jen hloupoučký deník "milostný". Moc se mi ten Váš příspěvek líbí, opravdu!
Zdeněk Huspek
Pravda je, že když jsem se v roce 1980 přistěhoval do Plzně, kde jsem sice měl příbuzné, ale jejich návštěvy byly spíš sporadické, tak jsem díky těmhle pochodům za 3 roky znal okolí Plzně lépe, než někteří rodilí plzeňáci (í).
Zdeněk Huspek
Děkuji za komentáře, s tou pečlivostí to není až tak divoký. Zapisovat si kilometry jsem se naučil někdy ve 14ti letech, kdy jsem závodil na kole a vedli jsme si tréninkový deník. Ten se musel ukázat trenérovi, že jsme se neflinkali. Posledních 5 let, co zase jezdím na kole, si znovu píšu kilometry a místa, kde jsem byl - naše paměť už poněkud slábne :-). Pěší chůzi už taky moc nefandím, na kole toho člověk vidí víc, i když některý místa jen projede a nevšimne si něčeho zajímavýho, zatímco pěšky by tomu věnoval víc pozornosti. No, nemůžeme mít všechno...
Hana Rypáčková
Moc mě potěšily trasy pochodů.Mohu si to představit,tato oblast je mi blízká.Taky už ujdu jen 15 km bez úhony.Vyhovovalo mi 30.Padesátka byla jen jedna po Šumavě a nedobrovolná.Praha -Tábor dobrovolně v noci ve dvaceti ,asi kvůli klukovi....Ať žijí dálkoplazi !!!
Eva Balúchová
Závidím vám vaši pečlivost.Každý rok si koupím denníček na zaznamenávání tras a výletů,ale tak krásně ho vedený nemám. Taky jsem nešla 50.to bych nezvládla.Nejvíc 35km,teď v důchodu mě nejvíc vyhovují trasy do 15km.
Jana Šenbergerová
Tak to je krásné! Padesátku jsem nikdy nešla, ale Zlatohorskou pětadvacítku a nově Zlatohorský treking několikrát s kamarádkou z Děčína. Býval to zlatý hřeb našich týdenních podzimních putování po Jesenicku.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...