Lásko, tak to občas chodí

Lásko, tak to občas chodí

9. 1. 2015

Na tváři krůpěj,
to bude asi déšť,
řekl mi: Lásko,
no, tak to přece chodí,
řekni mi, řekni,
co vlastně ještě chceš,
víc sladkých slůvek
se ve mně nenarodí.

Láska si troufá,
já marně uhýbám,
ač hlavu skláním,
tak celkem přesně míří,
ve víru zmatku
teď chodím sem a tam,
drobečky sháním,
je prázdno na talíři.

Podivně klidno
a strasti za hlavou,
rozum mě zkouší
a důkazy si shání,
nepohřbi zcela
mou duši toulavou,
do smrti dobří
a letmé pousmání.

 

Moje poezie
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Vladka Steinová
Krásné.
Alena Vávrová
Mne ta melodičnost dnešních Zuzčiných veršů na základě vašich komentářů zaujala a už si to tu "po svým" a svým momentálně nakřápnutým hláskem zpívám ;-). Bohužel, jsem i v hudbě jenom samouk a nemám žádný nástroj, na který bych si to vybrnkala a zanesla do not. A dlužno dodat, že to asi každému bude znít jinak a třeba by se to autorce, ani vám nelíbilo ;-).
Jaroslava Handlová
S tou láskou je ale kříž! Je známo, že nejlepší díla uznávaných básníků většinou vytryskla z jejich nějakého smutku! Já určitý smutek cítím i z těch klidně a vyrovnaně zde plynoucích veršů.
Jana Šenbergerová
A já přemýšlela, čím se ty verše liší od jiných Zuzčiných. Melodií, která je nese! Sama bych na to nepřišla. :-)
Libuše Křapová
Tak to jsem ráda, Zuzko, snad nám píseň zazpíváš - nebo někdo jiný - v Poděbradech :-)
Hana Šimková
Milá Zuzanko tohle mi nedělej. Je to krásné, melodické , ale je tam cítit smutek a trochu beznaděj. Napiš zase krásnou báseň optimistickou.
VANDA Blaškovič
...za trochu lásky šel bych světa kraj.....
Jitka Chodorová
I já,hudebně nenadaná,tentokráte slyším melodii...díky Zuzko.
Zuzana Pivcová
Libuško, tentokrát to trochu textový záměr skutečně byl.
Hana Rypáčková
Obdivuji tě, jak to z tebe stále tryská....Jedna lepší než druhá...

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...