Číše života

Číše života

13. 12. 2014

Jdu noční tmou

a doma dvě číše

nalité.

Kraj číše zlaté

hrany má,

třpyt slz v nich

prosvítá.

Jaký to zmatek

v duši doznívá?

Tisíce hvězd

do hry života

proniká.

Jdu noční tmou

a slovo, které by

do ticha

plynout chtělo, 

jen tiše

zavzlyká.

Doma dvě číše

do dna vypité.

Nápoj v nich 

jen sladký sen

byl,

ale ten mi

nepatřil.

Moje poezie
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Olga Štolbová
Jana to krásně napsala, bez smutku nebylo by radosti, to přece všichni dobře známe. Vladi, krásná báseň, až se budeš vracet z noční vycházky, tu číši naplň a vypij na zdraví, na radost, na naději. Ta zbývá vždycky... ***
Jiří Libánský
Velmi dobře napsaná báseň.
Jana Šenbergerová
Bez smutku, nebylo by radosti, bez hořkosti nebylo by sladkosti. Takové verše vždy tryskají z hloubi duše, člověk musí něco intenzivně prožít, aby vypluly na hladinu mysli.
Hana Rypáčková
Vím, že člověk se může cítit osaměle i ve společnosti.Hledám si koutky, kde mohu být doma, sama se sebou.
Lidmila Nejedlá
Trochu smutné, ale hezké. Je dobré nalít dvě číše. Nikdy nevíme, kdo se přidá.
Jitka Chodorová
Vladko,toto se ti moc povedlo,moc se mi to líbí,prostě tomu dokonale rozumím.
Vladka Steinová
Dobrý den, moc Vám všem děkuji a přeji krásný adventní čas.
Marie Magdalena Klosová
Verše,které způsobí mrazení v zádech ,mají v sobě opravdovost a sílu.Podařilo se.
Zuzana Pivcová
Moc se mi líbí ten opakující se, ale pozměněný motiv dvou číší a samoty ve tmě, to Vám opravdu "srdce vyšlo ústy".

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...