Z mé poezie

Z mé poezie

15. 1. 2015

Babiččina láska

Takovou babičku přál bych si mít

u které v bezpečí mohl bych snít

 

O světle třpytivém ze vzdálených hvězd

o kouzlu vábivém tajemných měst

o horách vysokých o hloubce vod

o ústech sladších než třešňový plod

 

Takovou babičku přál bych si mít

abych s ní za ruku směl kamkoli jít

 

A třeba vesele utíkat do polí

a šplhat na stromy (to ona dovolí)

v potoce studeném brouzdat se bos

na večer poslouchat jak zpívá kos

 

Takovou babičku přál bych si mít

s níž zase mohl bych kus dětství žít

 

I když má ve vlasech stříbro až z měsíce

i když zná vrtkavý plamínek ze svíce

i když jí radost bolest chce vzít

Takovou babičku přál bych si mít

 

 (Ze sbírky Láska je všechno, láska je nic, knižně 2010), více na www.lubomir-muller.cz

Moje poezie
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zuzana Pivcová
Já jsem nikdy takovou babičku nezažila a sama nikdy babičkou nebudu, ale dovedu se alespoň trochu vžít do pocitů, které jste tu tak krásně básnicky ztvárnil.
VANDA Blaškovič
Tak toto je opravdu lidsky vřelá básen. Ano, jedna z nejkrásnějších co zde byla publikována. Nedovolme bolesti aby překonala radost. Tiše čtu stále dokola Lubomíre. Dojemné.
Lubomír Müller
Děkuji. ♥
Jarmila Peerová
Krásně napsané,dojalo mě to,takovou babičku jsem kdysi měla,byla úžasný,čistý člověk....Už dávno není,ale často na ní myslím a vzpomínám.Za mnohé jsem jí vděčna.Díky
Lidmila Nejedlá
Hezké, krásné vyznání vnuka...
Jana Šenbergerová
Takovou babičku chtěla bych mít. Takovou babičkou snažím se být.
Marie Magdalena Klosová
Také doufám,že v očích mých vnoučků taková jsem.Tedy snažím se.A doufám,že to bude pokračovat.Díky za pěkné verše.
Soňa Prachfeldová
Krásná báseň, čas je neúprosný, děti a vnuci nám rychle vyrůstají a jdou vlastní cestou, kde je láska, vracejí se a to je důležité.
Vladka Steinová
Nejkrásnější báseň, co zde kdy byla publikována.Určitě osloví všechny babičky.Díky za ni, pane Lubomíre.
Jitka Chodorová
Dělám co můžu,abych takovou byla,ale to by měli říct moji vnuci,zatím za mnou chodí,a je nám spolu moc dobře.Pane Lubomíre,zasáhl jste mě svou básní přímo do srdíčka.Díky.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...