Nedělní oběd

Nedělní oběd

25. 1. 2015

Polévka z pytlíku do vody sypána,
v moderní kuchyni vždycky je vítána,
složitá příprava není zde nutná,
občas se promíchá, výtečně chutná.

Sáčková rýže pak s pokrmem z konzervy
muži tvář zachmuří, brnká mu na nervy,
na židli u stolu je jako na trní,
když buchty práškové hostinu doplní.
 
Zanikla sláva domácí kuchyně?
Co k tomu řeknete,
babičky, maminky, tchýně?

Moje poezie
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Alena Tollarová
Ještě jednou navážu. Hrachovku z pytlíku totiž mám taky ráda. A když jsem s kamarádkou byla na hýčkacím pobytu v lázních s polopenzí, v poledne jsme si vždycky na pokoji zalily polívku do hrnečku nebo takový ten kelímek od Vitany, jedly jsme to v posteli, klábosily a bylo nám dobře. Díky, Vitano :)
Zdeněk Horenský
Jsem rád, že můj náhodný nápad vyvolal takový ohlas. Faktem je, že některé pytlíkové polévky jsou docela dobré. S masem z konzerv je to již horší, dříve Luncheon meat byl docela k snědku, prý je to dnes hmota, která se rozpustí na pánvi.
Soňa Prachfeldová
Domácí kuchyně je určitě pořád opěvovaná, v časové nouzi pomůže nějaký ten pytlík s polévkou,
Hana Rypáčková
Žádný pytlík nemám,do hrnce ho nedám. Radši maso naložím,dusím, peču, osmažím. Příloha je za chvíli,rýže , knedlík, brambory...
Eva Mužíková
Přestože jsem sama, ráda si uvařím dobré domácí jído. ALE, hrachová polévka z pytlíku nemá také chybu, jak píše Jana...
Alena Tollarová
Jsem maminka, babička i tchýně, takže snad osoba dostatečně fundovaná k odpovědi. Nezanikla.
Marie Magdalena Klosová
Také mám zásobu "polívčiček".Když mi hrozí smrt hladem,jsem ráda,že jsem za 5 min.zachráněna.
Lidmila Nejedlá
Tak to jste si posteskl, pane Horenský. Polotovary slouží tam, kde chybí čas. Jinak se určitě většinou vaří. Myslím, že to také umíte.
Jana Šenbergerová
Jediná pytlíková polévka, kterou se snažím mít vždy doma v zásobě, je hrachová se slaninou. Chutná nám, ale hlavní předností je rychlá příprava, obzvláště tehdy, když se vrátíme z cest a doma není nic k snědku. Jinak ovšem denně vařím pokud možno z čerstvých surovin. Přesto si myslím, že lepší je nevařit. :-)
Vladka Steinová
Vtipně napsané, ale věřte, že někde se vaří poctivá domácí kuchyně.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...