Potkal jsem

Potkal jsem

6. 2. 2015

Potkal jsem múzu
dnešního rána
dívenku jako sen
já bloud
sám už jsem kmet

Potkal jsem vílu
dnešního rána
blonďaté vlasy
jiskřivý smích
pas vosí a sladký hlas
ňadra přetékající z dlaní
Mámení...

Potkal jsem můru
za šera večera
já bloud
Má múza životem tančí
jako ta můra
vůkol rozsvícené lampy

Co bylo včera
není dnes
Konto je prázdné
život též
skřípající hlas
a natažená dlaň
v saň změnila se
ta blonďatá laň

Moje poezie
Hodnocení:
(5 b. / 1 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Šenbergerová
Není třeba nic vysvětlovat ani se omlouvat. Není co promíjet. Oběma se nám básnička líbila a to je, oč tu běží. Dobrou noc.
Vladka Steinová
Dobrý večer, děkuji p. Jano Š. asi jsem to špatně pochopila, ale nemám mometálně už sílu na nějaké další vysvětlování,či omlouvání.Jak vidíte, já se stáhla, nic už nepublikuji a do ničeho nevstupuji.Přeji pěkný večer a promiňte.
Jana Šenbergerová
Paní Vladko, vy si vážně myslíte, že ta můra se týkala vás? To mě mrzí a doufám, že ostatní pochopili, stejně jako paní Elena. Psala jsem o básni, nemám ve zvyku navážet se do lidí. :-) Vy jste napsala svůj názor - o správnosti, já svůj - o možnosti.
Vladka Steinová
Paní Eleno, báseń je krásná a to je podstatné.Vy se nezlobte, že jsem na to upozornila.Chyby děláme v životě čas od času všichni-ERRARE HUMANUM EST-chybovati je lidské. Přeji krásný den.
Elena Valeriánová
Pani Vlaďko, upozornění bylo v pořádku. A mě mrzí, že se mi to stalo. A ta "můra" ta je v textu básničky, tak to bylo jistě myšleno.
Vladka Steinová
Dobrý den, paní Elen,to nic, češtinu jsem učila, tak je to asi profesionální deformace, ale pro malé slušné upozornění nemusím být snad můra, že paní Šenbergerová?
Jana Šenbergerová
Mně se ta můza líbí jako záměr k vyjádření kvalit múzy, která je víc můrou. :-)
Hana Rypáčková
Eleno , ne .Ráda ti to prominu ,hezká báseň.
Elena Valeriánová
Vlaďko, děkuji. Není to překlep, je to chyba. Dala jsem si pohlavek.
Vladka Steinová
Báseň je moc hezká, jen si dovolím podotknout, že ve slově MÚZA se píše čárka nad U.Možná jde jen o překlep.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 19. týden

V pátek 10. května startuje Mistrovství světa v hokeji, jehož pořadatelem je Česká republika. Vědomostní kvíz se tedy bude tento týden věnovat hokeji.