Život ubíhá

Život ubíhá

2. 3. 2015

Život si s námi pohrává rád,
dává nám, ale i může nám brát.
Škodí nám, pomáhá, rýpe nás do žeber,
člověče, tak se braň, tak si to rozeber.
Nemůžeš v životě stále jen brát,
když ti to nevyjde, nauč se smát.
I smutný paňáca se šklebem na tváři,
po práci, bez masky, smíchem se rozzáří.
Šlápli ti na palec?
V manželství spadla klec?
Jídlo ti zdražili?
Máš jednu košili?
Co je to, člověče? Nic proti věčnosti.!!!
Raduj se, usmívej, to jsou tvé přednosti.
Až smát se přestaneš, nad hrobem zastavíš,
věř tomu člověče, že už nic nespravíš.

Moje poezie
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Soňa Prachfeldová
Paní Hanko tak pravdivé a nutí k zamyšlení, jak jsme tu jen půjčeni a každý máme ten osud , který snad můžeme malounko ovlivnit, ale nezměníme ho. Hodně štěstí !
Hana Šimková
Děkuji všem.
Eva Mužíková
Hani, velmi hezké..
Zuzana Pivcová
Je mi to za Tebe líto, ale na druhou stranu Tě naopak obdivuji, že nemalomyslníš, tak jsem to myslela!
Alena Várošová
Omlouvám se paní Hano,ale vzpomínky zůstanou.
Marie Magdalena Klosová
Životní moudrost v několika pěkných verších.Připomnělo mi veršíky z knížečky Breviář-Půjde to! Každého jedenkrát přejedou kdes, pod křížem života každý snad kles. Trny má každičký růžový keř. Dokud však dýcháš, doufej a věř !
Hana Šimková
Zuzanko zemřel mi bratr, kterého jsem měla moc ráda a tak je to trochu nostalgie.
Alena Várošová
Děkuji paní Hano,moc pěkně zrýmované,úsměvné a hlavně ze života.Chválím moc.
Hana Rypáčková
Držím palce a věřím, že se ti přání splní.Malovat umíš....Nejen portréty, ta radnice je moc hezká...
Zuzana Pivcová
Píšeš to, Haničko, s přehledem, ke kterému Tě opravňují Tvé nějaké roky, neříkám, že věk. Jsi vyrovnaná a moudrá. Člověk by neměl malomyslnět, protože i teď nám ještě život nabízí řadu věcí, které si můžeme užít.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.