Jaro se ukáže

Jaro se ukáže

8. 3. 2015

Slunce rozehnalo šedivé mraky,
roztál sníh, co v noci na zemi pad,
ač dosud neslyšet zpěvavé ptáky,
jaro se ukáže zakrátko snad.

Rozkvetou kytičky, co spaly pod sněhem,
v trávě to začne hrát barvami všemi,
i tváře lidiček zazáří úsměvem,
a ptáci zakrouží nízko nad zemí.

Moje poezie
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Šenbergerová
Denně chodíváme ulicí mezi rodinnými domky a kocháme se raným jarem. Bělostné sněženky, oranžové, fialové a bílé krokusy, sluníčkově žluté talovíny i různobarevné petrklíče nás vždy dobře naladí. Už brzy jich bude všude plno, tak si jich užívejme a k tomu se usmívejme.
Marie Magdalena Klosová
"A trocha po-e-z-ie,nikoho ne-za-bi-je ! /J.Suchý
Hana Rypáčková
Dnes jsem viděla jaro.Dojela jsem si na zahradu po truhlíky a kvetlo tam vše jarní, co má.Dokonce na teplém a chráněném místečku podléšky vykvetly! Hned bych se byla pustila do práce, ale rozum zvítězil...Ptáci se vyloženě přeřvávali..
Eva Mužíková
Kéž by to již bylo tak pane Horenský, Vaše nádherná a pohodová básnička snad jaro přivolala...
Libor Farský
Mne také. Už se nemohu dočkat.
Lidmila Nejedlá
Prosté, hezké, nadějné...potěšilo mne.
Alena Várošová
A myslíte pane Zdeňku,že se budou všichni usmívat,kéž by to tak bylo,jak píšete.Těch co se usmíváme i za deště je málo,,těch škarohlídů je víc.Ale moc milá a něžná poezie.
Hana Šorejsová
Je to kratinké, ale velmi milounké, tak jak k jaru patří, s vnoučaty pozorujeme ptáčky, a mnohde vylezly na travičku sedmikrásky, jaro je krásné. Zdeňku díky !
Soňa Prachfeldová
Už některé kvetou a ptáčci už krouží s písničkou, po ránu je vidím z okna ložnice Pane Zdeňku už je to tady :-)
Zuzana Pivcová
Včera ráno, když jsem šla z domova, jsem v sídlišti slyšela takové štěbetání, že jsem si říkala: To už se opravdu ozývá jaro. Kytky už asi také kvetou, tak teď už jen ty úsměvy lidiček. U mě jste to básní trochu ovlivnil!

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...