Snění

Snění

16. 3. 2015

Nade mnou mraky se rozplynuly
a vykouklo čisté nebe.
Vím, že roky už uplynuly,
ale já vidím jen tebe.
Přicházíš, slunci zaslíbený,
jdeš blíž a žádný únik není.
Jsou jenom tvoje silné paže
a s touhou velkou jdeme v lože.
Vidím tě, jako bys tu ožil,
krev horká vlévá se mi do žil.
Líbáš mě, svět se celý mění,
škoda však, je to pouhé snění.

Moje poezie
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marie Magdalena Klosová
Paní Hanko,nádherně jste vyjádřila své city a lyrika je tu především od toho."Rozborů"básní jsme si ve škole užili až dost.
Hana Šimková
Děkuji pane Jiří, máte pravdu.
Soňa Prachfeldová
Krásné snění, dokud tohle člověk umí, nemůže zestárnout.
Jiří Libánský
Prostá myšlenka, srozumitelně vyjádřená v rytmicky čistém a příjemně melodickém verši. Výrazná pointa koncentrovaná až do posledního řádku přidává na hodnotě. Snad jen "jdeme v lože" je poněkud archaické ve srovnání s ostatním textem. Když třeba napíšete "na naši touhu čeká lože", nebo podobně, čtenáři je jasné, kde oba skončíte a archaismu se vyhnete. Omlouvám se, že jsem takový hnidopich, ale některé básně mi stojí za to, abych se nad nimi trochu víc zamyslel.
Marie Magdalena Klosová
Chceme.li,mohou se sny změnit ve skutečnost.
Vladka Steinová
Dobrý den, moc se mi Vaše snění líbí.
Alena Várošová
Moc hezké Hani,kéž by se Vám to snění vrátilo v minulost,což není možné a nebo raději změnilo ve skutečnost?Moc krásné a opět o lásce.
Zuzana Pivcová
Hezká pocitově otevřená báseň. Představy jsou krásné, ale někdy trochu bolí. Škoda, že je nelze vždy raději nahradit skutečností.
Lidmila Nejedlá
Zase verše o lásce a moc hezké paní Hano. Tak ať Vám snění dělá život hezčím.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.