Už dávno se milujeme

Už dávno se milujeme

31. 3. 2015

Potkala jsem moře,
moc se na mě smálo,
přišlo za mnou do snu,
nebylo to málo.

Na rtech zůstalo mi
trochu mořské soli,
když mně na nich přistál
ten polibek dvojí.

Můj monogram v písku,
prý tam stále čeká,
než ho smyje vlna,
co lásky se leká.

Taky mořský vánek
po vlasech mě hladí,
přijeď, šeptá tiše,
my tě máme rádi.

Pak otevřu oči,
zároveň se lekám,
slyším jeho "ahoj"
šplouchnout do daleka.

Moje poezie
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Helenka Vambleki
A já už to mám za pár...jestli situejšn dovolí, jedu 5.6. do Itálie - Gargáno
Miluše Hasenohrlová
Moře také miluji, krásně napsaná báseň...
Hana Rypáčková
Taky mi moře chybí celý rok....
Miroslav Štorch
Moc hezké a spontánní vyznání. Kdysi dávno naši prapředci žili v mořích podobně jako delfíni a mnoho dalších savců. Někde hluboko v nás je asi touha po slané vodě s kolébkou vln. Díky za vzpomínku na vodní pláně, které tu nemáme.
Soňa Prachfeldová
Jitko máš tak moc ráda moře, držím Ti pěsti, abys se k němu zase vypravila :-)
Jana Šenbergerová
Co jednoho těší, to jiného děsí. Moře - tvoje láska, pro mě vodní běsi. Píšeš o něm, Jitko, vždycky velmi krásně. I když z něj mám hrůzu, miluji tvé básně. :-)
Radovan Cakl
Jitko, hezké vyznání. Nenech se odradit, umíš hezky pohladit po duši.
Jitka Chodorová
Jistě,to slovo není mého původu,protože o moři píši často,jedna z mých kolegyň takto nazvala moji lásku k moři,tak mě napadlo,jestli tím ostatní netrpí,když se u moře často pozastavuji.Jen ještě k té jisté kolegyni,asi už i ona pochopila,že to není urputnost,ale něco vznesenějšího.Použila jsem ho jen na svou obhajobu.
Libor Farský
Slovo "urputnost" mi nějak nesedne k tak krásné náladovce. Je to přece spíše jemné snění, mořskou vodou pohlazení.
Jaroslava Handlová
Jitko, urputnost této Tvojí lásky je mi symaptická. Ty víš, že milovnic moře je nás zde víc, přeji, ať nezlomí Tě nic!!!

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...