Velikonoční nádivka

Velikonoční nádivka

3. 4. 2015

Letos jsem ji nepekl, ani kopřivy do ní ještě nevyrostly.

Zato na tu loňskou pořád nemohu zapomenout. Nakoupil jsem suroviny a dovláčel je domů. Vše položil na stůl a vedle nich otevřel knihu s recepty. Postupoval jsem pečlivě podle jednotlivých bodů. Větral jsem při tom a byl průvan. Otočil mi listy, a tak jsem pokračoval krémem dle receptury na dort Malakov. Zdálo se mi to divné, sladké a do nádivky? Nakonec jsem se vzpamatoval a nalistoval zpět na stránky nádivky.

Pečení v remosce už bylo jednoduché, stačilo jen nezaspat zazvonění časového spínače.  Nádoba s nádivkou byla horká a tak jsem ji dal někam vychladit. Znovu jsem si chvilku pospal. Pak jsem ji začal hledat, nikde nebyla. Hledal jsem ji ve špíži, koupelně, v lednici, v baru, ve skříních, pod postelí, v zásuvkách, pod stolem, na skříních, nebyla nikde. Nakonec jsem si šel koupit jinou, k řezníkovi.

 Za čtrnáct dnů jsem ji konečně našel. Byla v polici na terase. Za tu dobu plísněmi nádherně a barevně vykvetla. Holubi její podstatnou část užrali.

Snad budu letos v kuchařském umění úspěšnější.

Velikonoce
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Eva Mužíková
To se mi taky povedlo, klikla jsem dvakrát....
Eva Mužíková
Tak to se Vám povedlo... že by ten " němec" trochu zapracoval... dnešní povídání bylo velmi veselé, jen tak dál
Eva Mužíková
Tak to se Vám povedlo... že by ten " němec" trochu zapracoval... dnešní povídání bylo velmi veselé, jen tak dál
Zoja Sedláčková
Alespoň někomu jste udělal hezké Velikonoce. Pobavila jsem se.
Marie Magdalena Klosová
Dnes zábavné a rozmarné,prostě veselé aprílové.Pěkné velikonoce,pane Miloši.
Soňa Prachfeldová
Musím si dát pozor, také budu péct, abych nedopadla jako Vy pane Miloši :-)
Olga Štolbová
Takže, teď už můžete zkusit nádivku i ten Malakov, ale radila bych, nejdřív tu nádivku a Malakov zase zítra. A dobrou chuť, na oboje bych se nechala pozvat....***
Miluše Hasenohrlová
Miloši, Vy jste, ale kuchařinka ?Od srdce jsem se zasmála.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.