Jan o svém ráji

Jan o svém ráji

22. 4. 2015

Mladý byl jsem a měl jsem rád ženy,
bylo tomu v řádu mnoha let,
pasti na mě měly nastražený,
chytil jsem se vždycky a to hned.

Pro životní pouť vybral jsem jednu,
a jen s ní jsem toužil zestárnout,
brali jsme se v letech, a to v lednu,
na obláčku lásky začli plout.

Rád jsem tomu, že se nám to daří,
těch třicet let cosi znamená,
na dveře když zaklepalo stáří,
nejsem stařec, není stařena.

Nejde o vzhled, roky umí svoje,
šedé vlasy, vrásky ve tvářích,
těší mě to, Jene, ta je tvoje,
ty jsi její, to ráj vytváří.

Moje poezie
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Olga Štolbová
Díky za vysvětlení, jsem já to naivka....a omlouvám se.
Marie Magdalena Klosová
No to je krásné!!! Dnes jste mi vehnal slzy do očí.Nádherné vyznání.Já teď budu v sobotu už jen vzpomínat.Mohlo by to být 46.!!!Spolu jsme oslavili ještě 40.mm
Zdeněk Horenský
Že je to v první osobě, jednou se autor může prezentovat jako bezdomovec a stejně vlastnit vilu či naopak, jako boháč a být chuďas, být alkoholik a psát o napravaném a naopak a tak podobně. Většinou je to ale vše o životě. QA hlavně, že to dokáže o něčem promluvit a něčím zaujmout. Za hodnocení děkuji.
Zdeněk Horenský
Nelze psát jen o svém životě, jsou různé postřehy, jestli Jan, Franta, Matěj nebo Zbynďa atd. A stejně tak o ženách, jednou o Mařence, příště o Jarmilce či Soničce atd. Tak už to na světě chodí. Kdyby měl člověk ve všem prezentovat jen sebe, to by dopadlo!
Olga Štolbová
Prima básnička, ale jak je to s tím Janem? Myslela jsem, Zdeňku, že je to o Vašem životě, ale líbí se mi. ***
Zuzana Pivcová
Pan Zdeněk už je básník léta, tedy spíše textař k písním kapely. Vaše básničky mi jdou pořád trochu jako texty k folkovým kapelám.
Hana Rypáčková
Přeji Janovi hodně lásky do dalších let.
Vladka Steinová
Pane Horenský, povedlo se Vám to ! Mně se báseň moc líbí.Asi to nevíte, ale zraje ve Vás básník.Hodně zdaru!

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...