Slavili jsme 1. máj

Slavili jsme 1. máj

4. 5. 2015

V čele jdou Karel s Bedřichem,
rifle z Tuzexu pod břichem
a portrét Marxe Engelse,
se po chvíli jim pronese.

Vladimír nese Lenina,
májový průvod začíná,
kolem jsou děti s mávátky,
to je ten svátek nad svátky!

Z tribuny zní již mocný hlas:
Ať žije náš Sovětský Svaz!
S přesvědčením soudruzi tam stojí:
Proletáři všech zemí se spojí!

Moje poezie
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Soňa Prachfeldová
Už ráno nám rozhlas proti baráku řval : Proč není obilí bez koukolu... Pak košile, tetelili jsme se zimou, seřazování, povely, průvody a pak rozchod a blažené mládí si teprve užívalo....
Alena Tollarová
S republikou celou, jdeme za Angelou! Republice více dětí, to je naše předsevzetí! SEŠ, Ústí nad Labem, 1972 :-)))
Libor Farský
Pro všechny studenty, kteří museli nést nějaký transparent či obraz významného osvícence marx-leninské ideologie to bylo na naší škole za trest, neboť museli být v průvodu až do konce.
Jana Drobňáková
Teraz sa už tomu smejem, ale vtedy len vďaka dobrým kolegyniam som nebola v base. Čo som sa ja nareptala!!!
Marie Magdalena Klosová
Naše 1.Máje byly bohužel ve znamení hromadných oslav až do revoluce.Jako kantoři jsme si jich užili,to mi věřte !!! Jen na jeden jsem šla dobrovolně a ráda,v roce 1968 v Olomouci,to ještě byla jakási naděje.
Libor Farský
Když jsem chodil na stavárnu v Praze - (na Smíchově) měli jsme tak kovaného komouše za ředitele, že se končilo zase před školou a dělala se znovu prezence. Takže ani z 2 - 3 hodinového průvodu nemohl nikdo zdrhnout. To už jsem pak jako učitel v ČB nezažil, zdrhali studenti i kantoři hned, jak se zapsala absence na začátku. Jeden z nás -(již nepracující důchodce) nám držel místo v hospodě.
Zuzana Pivcová
To opravdu bývaly otřesné oslavy. Školy s dětmi, v zimě několik hodin v dešti, na jazykové škole nikomu nezáleželo, paní ředitelka nám taky nařídila jít, neměli jsme se ke komu přiřadit, tak jsme stáli u ekonomky, a než jsme došli 200 metrů na náměstí, už nás několik zdrhlo. Přiznám se, že na 1. Máje jsem šla dobrovolně jednou, a to na jaře 1968, to nebyl v Budějovicích průvod, nýbrž jen shromáždění na náměstí, kdo chtěl. Bylo plno.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.