Závist

Závist

27. 6. 2015

Dostihla mě závist,

nevím, kde se vzala.

Sedla si mi za krk

a vlasy mi rvala.

Snažila se hodně,

od úst slova brala,

byla hodně velká

a já jsem se jí bála.

Závist, to je mrcha,

vybírá si kořist.

Nevím, co chce u mne,

tahle hloupá závist.

Já přece nic nemám,

peníz, ani mládí,

ona ale říká,

že i to jí vadí.

Drží se mě pevně,

nemůžu s ní hnout.

Líbí se jí u mne,

začíná se dmout.

Jak prý se jí daří,

ničit mě a žrát

a já milí, drazí,

přestávám se bát.

Stavím se jí čelem,

ptám se jí ,co čeká,

a už na ní vidím,

že obrany se leká.

Boj to bude dlouhý,

to já dobře vím.

Vím, co na ní platí,

tak se nebojím.

Žiji dál si čestně,

říkám to, co vím.

i když nejde to vždy lehce,

já to ustojím!!!

Moje poezie
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Soňa Prachfeldová
Pokud dostihla paní Hanko, tak u Vás jistojistě nepořídila :-)
Marie Magdalena Klosová
Výstižné a poučné verše v krásném podání.Určitě to,Hanko není Tvůj problém.V podstatě jsem šťastný člověk,málokdy jsem něco někomu záviděla.Děkuji za to.
Marie Foltýnová
Ano máte pravdu,závist byla, je a bude.Ale když tak přemýšlím,,tak si říkám,že více trpí ten,kdo se užírá závistí.Je to nepěkná vlastnost.
Lidmila Nejedlá
Paní Hanko, já žasnu, jak krásně jste tou básní dokázala varovat před závistí. Ano, je to prevít. Kéž by si ji přečetlo co nejvíce lidí. Já děkuji.
Olga Štolbová
Hani, určitě to ustojíš a my všichni také. I když,... závist se občas o každého z nás pokouší, přiznejme si to. Nenechme si zkazit těch pár pátků, co máme ještě před sebou.
Elena Valeriánová
Libore, kolik lidí nemá ani tu krásnou lokalitu. Hana má pravdu, vychutnávejte si, alespoň to krásné, co život nabízí a berličku z prášků berte až jako poslední možnost. Máte tady určitě hodně přátel a z toho mějte také radost. Bolesti jsou prevít, bolavá duše je možná ještě horší, ale pár dobrých lidiček je tím správným lékem.
Hana Šimková
No vidíte Libore a už se důvod k závisti našel. Já Vám ale tu krásnou lokalitu přeji. A nemějte depku. Vykašlete se na prášky a dívejte se třeba i s okna na tu překrásnou krajinu.
Zdenka Jírová
Básnička je to pěkná a téma je neobvyklé, ale docela dobře zpracované. Já sama asi mám lecjakou nemilou vlastnost, to má každý člověk, ale naštěstí závistí jsem nikdy netrpěla.
Libor Farský
Odpovídám Zuzce, Haničko promiň mi to také. Já dřepím ve své medvědí jeskyni z donucení. Kvůli bolestem v zádech nikam nedojdu, ani do hospody - 7 km bych nezvládl. Kvůli depkám beru léky se kterými bych ani neměl řídit auto. Fakt ale je, že jsem v překrásné lokalitě, to by mohl být důvod k závidění, dík za tip.
Eva Mužíková
Hani, skvělá básnička, pokračuj ve psaní, ráda si přečtu další příspěvky..

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.