Smířlivá

Smířlivá

28. 6. 2015

Tak tichoučce jste přišly
a čas nemařily
s  lehkostí jak víly
mou tváří  protančily.

Paprsky mám teď kolem očí
svislé rýhy u pusy i u obočí.

V pravou chvíli jste tu byly 
a mapu cest do mé pleti vryly.

Vykvetly jste smutkem, těžkou prací
tak mi to teď léta vrací.

Tak vás vítám do mé tváře
nesčítám dny kalendáře,
ať se klidně léta točí
dají moudrost do mých očí.

U všeho jste se mnou byly
čas jste věru nemařily.
A kolik rozdala jsem lásky
to víte vy, moje milé vrásky.

Moje poezie
Hodnocení:
(5 b. / 1 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Eva Mužíková
Lidmilo, nádherná báseň.... také se v ní vidím... i já jsem samá vráska, ale jak píše Hanka Š., určitě jsou ty nejhlubší od smíchu
Hana Rypáčková
Moc hezká báseň, moudrá.
Olga Štolbová
Lidmilo,krásné verše. Souhlasím se všemi komentáři, ať jsou vrásky, hlavně, že nám chutná život.*****
Hana Šimková
Liduško i Zuzanko, nejkrásnější vrásky jsou od úsměvu a ty jistě máte. A vůbec, hlavně, že nejsou vrásky na duši.
Zuzana Pivcová
Je to dojemně krásné a krásně dojemné, to Tvé vyznání, Liduško. A vůbec to ve mně nevyvolává smutek, můžu být sice vitální a trochu neusazená, ale mám vrásky a dokonce už od nějakých 30 let, protože v hubené tváři se udělaly snadno. A nijak je odborně nelikviduji, život se takhle vyhladit nedá.
Dagmar Bartušková
Metamorfózy života promítnuté v jedné tváři. Lýdie, ano, to vše nese život.
Elena Valeriánová
Milá Lidmilko, děkuji za tyto krásné, citlivé verše. Každá z nás by je měla mít vytištěné a číst si je ráno po probuzení pro smíření se sebou samou a večer před spaním pro klidný spánek.
Marie Novotná
A celý život v básni popsala,tak krásně-naše Lidmila.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.