Prázdniny

Prázdniny

29. 6. 2015

Čas, který děti milují,
když školním rokem proplují
a mají v kapse vysvědčení.
Nad slunce prázdninové není...
Stejně jsou na tom kantoři,
mnozí z nich touží po moři,
spřádali dlouho svoje plány,
o prázdninách jsou svými pány.
Mnohé lákají výšiny,
prošlápnou horské pěšiny.
Nejeden vyřeší to krátce,
bude čas trávit na zahrádce.
Lepé kantorky svoje vnady
vystaví slunci u přehrady.
Jak středověcí rytíři,
mnozí ku hradům zamíří.
Lehčí o notes plný známek,
navštíví muzeum a také zámek.
Vypustí z hlavy osnovy...

Jakpak jste na tom letos vy?

Moje poezie
Hodnocení:
(5 b. / 1 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Šenbergerová
Děvčata, jsem ráda, že se vám rýmovačka líbila a některé inspirovala k dalšímu rýmování. Hezky si léto užívejte s kýmkoliv a kdekoliv. My zatím využíváme krás zdejšího okolí.
Alena Tollarová
Já prosím babičkuji už od soboty, zdá se, že prošoupu nejedny boty.
Jaroslava Handlová
Zlatá účo Jano, hodilas nám lano! Čtu zde dobré básničky, evokují pěkné léto, vábničky. My prostřídáme vodu, lesy, kopečky, setkání s přáteli, snad i ty hrady a zámečky.
Dana Kolářová
Paní Jano, hezké přivítání prázdnin, které milují studenti každého věku :-)
Hana Rypáčková
Evko, to ti přeji, už se s tebou směji. Pro tebe to bude hračka, bude třeba nějaká kačka. Proto ještě před prací, vyjeď na rekreaci. Slíbila jsi návštěvu a tak tě zas zvu. Zbal si Berta, žrádlo pro něj, aby neměl nějaký kurděj. Nebo název krmiva, zeptám se, zda tu ho má. Čekám tě už dnes, život není pes.
Alena Vávrová
Evíku, Evíku, ty sypeš rýmy jak z rychlíku! :-)
Eva Mužíková
To já budu v jednom kole, budu šlechtit nové role, mladí koupili domeček, kolem něj zpustlý pozemeček. Byly tam i slepice, ty to posr... všude nejvíce, musíme tam navézt zeminu, holky já se z toho asi pominu:(((( Ještě že mi přeje zdraví, tyhle práce mne moc baví, skalka, keře, živý ploutek, v září budu jako proutek. Už se na o těším moc, ale nyní - dobrou noc...
Lidmila Nejedlá
Léto a prázdniny, jahody maliny, slunce, voda, vzduch a u vody ruch...
Zuzana Pivcová
Už je to hodně dávno, co jsem jako učitelka registrovala, že se blíží prázdniny. Teď ani pořádně nevím, zda už děti skončily nebo ještě ne. To je asi na školách různé. :-)) Myslím ale, Jano, že Tobě se po učitelství také nijak zvlášť nestýská. Jednou ses myslím nějak zmínila. Ale nicméně učitelské letní plány jsi tu vykreslila v plné šíři a úsměvně.
VANDA Blaškovič
Já naštěstí nejsem úča a tak mi stačí jenom kůča...:))...( vysvětleni, kůča je chorvatsky dům, ne nic hanlivého na spadnutí...:) Přeji krásné prázdniny, Jano! A vlastně všem!

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.