Fotopříběh: Pavouk loví

Fotopříběh: Pavouk loví

9. 7. 2015

Je letní ráno, motýl si nedal pozor a chytil se do pavoučí sítě. V mžiku u něj byl pavouk (kde byl dosud schovaný?) a začal "běhat" kolem motýla. Proč asi, přemýšlím. Už to vidím, omotává motýla jemným vláknem pavučiny. (krátké video). Potom si svou kořist vynesl nahoru nad pavučinu, "posnídal" a zase se schoval do nějaké skuliny.

Motýlka mi bylo líto, ale pavouků se bojím, nedokázala jsem ho zachránit. Z patřičné vzdálenosti jsem tuto chvilku z pavoučího života vyfotila. Když jsem se vrátila večer, z motýla už tam zbyla jen suchá křídla. I taková je příroda.

http://1drv.ms/1CINwca

fotografie příroda zvířata život
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Soňa Prachfeldová
Hajzlík, motýlka je mi líto, ať chytá mouchy a jinou havěť,
Alena Tollarová
Fotky jsem si prohlédla a video jsem si pustila. Je to třeba trochu kruté, ale tak to v přírodě chodí. Silnější vyhrává. Zajímavé a díky za zprostředkování.
Eva Mužíková
Zdeni, nápadité....
Radovan Cakl
Jo, a zapomněl jsem dodat, že ten hezký noční motýl nakonec je Lišaj vrbkový.
Radovan Cakl
Zdeni, fajn příběh i fotky. Trochu jsem laboroval s tím videem. Odkaz pod článkem zřejmě není svázaný s videem, tak si do vyhledávače nakopírujte tento odkaz, mělo by to jít spustit: http://1drv.ms/1ClNwca
Jana Šenbergerová
Zdeni, to se povedlo. Ten lišaj vrbkový také vyšel krásně. :-) Ani já nemohu video otevřít. :-(
Zdenka Žichovská
Hanko, také mi tady video nejde, netuším proč, odkaz mi poslal vnuk emailem (trochu mi to upravil - já to neumím) doma na počítači i na skype to jde.
Hana Rypáčková
Příroda je spravedlivá.Nemám dostupné video.Vy ano?
Marie Novotná
Moc zajímavé pozorování pavoučí snídaně.Jeden musí zemřít,aby druhý mohl žít.Příroda je neúprosná,ale krásná .Je v ní vše.Krása , radost i bol.Moc se Ti to povedlo.
Dana Kolářová
Zdeno, bezvadný fotopříběh, povedl se, i když je mi také motýlka líto.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...