Dotek letního dne

Dotek letního dne

11. 7. 2015

Napij se rosy z mojí dlaně,
přidám ti do ní trochu medu,
polibek, co chutná po jahodách,
lépe to nabídnout nedovedu.

A potom někdy po obědě,
společný pohled do zahrady,
třešňový koláč posvačíme,
nebojíme se žádné zrady.

Večer pak sama u vínečka,
chci zvěstovat celému světu,
jak nádherně je u nás doma,
spolu, i s vůní lipového květu...

...a ráno zase sbírám rosu,
pro tebe s kapkou medu,
polibek přidám jahodový,
jinak to ani nedovedu...

 

Moje poezie
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jitka Chodorová
Děkuji všem za komentář, a pro Alču T. tentokráte tam určitě není žádný smutek, jen snad smíření. Večer sama proto, že muž vínko nepije a potom, chodí daleko dřív spát, než já. A já mám chvilku jen pro sebe, a vínko mi dodává nápadů, zrovna tuto báseň jsem udělala při vínku pozdě večer,ale ráno jsem jí šla radši zkontrolovat, jestli jsem tam nenapsala nějaký blábol, ale bylo to myslím v pořádku.
Zuzana Pivcová
Je v tom vedle toho reálného trochu neuskutečněné touhy po něčem, co by mohlo být a není, ale je to krásně vyjádřeno.
Alena Tollarová
Já v tom vyznání cítím trochu smutku ... sama u vinečka ...
Eva Mužíková
Jitko, to je nádherná, odlehčená a srozumitelná básnička, vyvolávající radost ... moc hezké, opravdu
Elena Valeriánová
Krásná, něžná, poetická, plná lásky. A proto vzácná.
Jaroslava Handlová
Jitko, to jsou příjemné dotyky a hezké zvěstování.
VANDA Blaškovič
Jitko, ahoj! Jen i nadále zvěstuj nám všem krásné zprávy....myslím, že každému, kdo si přečte Tvé verše se srdíčko zatetelí....mně tedy určitě ano. Děkuji!
Jana Šenbergerová
Jitko, takovou nabídku nelze odmítnout, tak piju rosu s kapkou medu, jinak to ani nedovedu. Krásně letní, krásně ranní ...

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.