Pro lásku očí Večernice

Pro lásku očí Večernice

18. 7. 2015

Na vyhřátou louku blankytných snů,
kam k večeru ovečky bílé sukně kladou,
přišel jsem bosý, já tulák letních dnů
a chvíli tiše stál jak topol za zahradou,
s tělem do výšek svlečeným
pro lásku očí Večernice.

Prosím ji: má milá prodej mi kousek srdce svého,
tak jako světlo své prodáváš do noci,
ať nebloudím a chrání mě od všeho zlého,
a pomáhá i tam, kde už není pomoci.

Snesla se ke mně a lahodně mi říká,
že se jí líbím však srdce nemá na prodej,
vždyť ten kdo srdce prodá pak o samotě vzlyká,
když milovat chce a objímá ho beznaděj.

Může mi však srdce dát za trochu lásky,
jež pravdou bude hořet jako svíce.

Na vyhřáté louce blankytných snů,
kam k večeru ovečky bílé sukně kladou,
ležel jsem já bosý tulák
a hořel pravdou pro oči Večernice.

Hodnocení:
(5 b. / 1 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marie Novotná
Večernice-ta kouzelnice ve Vašich rukách ožila a nám se tu představila.Díky .
Eva Krausová
Lubomíre, za celý svůj život jsem dosud nepoznala muže jako jste Vy...Snad jen krásné bylo setkání s režisérem K.Kachyňou-skvělý člověk to byl i jeho filmy.Smekám před mužem jako jste Vy. I Vaše fota jsou plná života,lásky, přírody.Děkuji Eva
VANDA Blaškovič
Lubomíre, Ty jsi takový bosý tulák po hvězdách....nádherné. Lidé, kteří s Tebou žijí, mají štěstí a my vlastně také, když se s námi trochu rozdělíš.....třeba o překrásné spojení ...kam k večeru ovečky bílé sukně kladou.....a moc se už těším na tu písničku..:)) Ahoj!
Alena Vávrová
Všechno bylo již napsáno. Krása nesmírná- verše i fotky. Třeba je Večernice zrovna Vaší hvězdou.
Hana Rypáčková
Krásné.
Jana Šenbergerová
Okouzlující.
Lubomír Müller
Děkuji za komentáře, jsou pro mě velkou posilou ♥ Paní Zuzanko, písnička na Vaši báseň "Řekni, co s tím" je hotová. Nyní se ji učím, abych neudělal ostudu. Pak ji nahraji. Snad se bude líbit.... Ještě jednou všem děkuji za ohlasy a čtení. ♥
Soňa Prachfeldová
Dostal jste Dar a dík za sdílení tohoto !
Alena Várošová
Já jsem při Vašich verších polkla na prázdno a marně hledám slova.Dostaly mně i ty fotky.Překrásné,božské,famózní.
Zuzana Pivcová
Vaše poezie je víc než pouhé básnění, je to mystika, člověčenství, splynutí s věčností. Neumím se lépe vyjádřit.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.