Zimní snění

Zimní snění

31. 10. 2015

Sněží… Vločky se tiše snášejí k zemi, jedna vedle druhé, na pohled stejné, přesto každá jiná, jedinečná… Jejich krása je až neskutečná a křehká…

Sedí u okna…  Zamyšlená, vlasy jí splývají po ramenou, tiše oddychuje, dívá se z okna na tu krásu a sní…

Její myšlenky plynou jako ty vločky – jedna za druhou, některé opomíjí, u některých se v myšlenkách pozastaví… Chvílemi její obličej prozáří v nadcházejícím šeru úsměv, chvílemi se zatřpytí slzy…

Ty třpytivé diamanty, které přinášejí do duše úlevu a za které není třeba se stydět… Ona to ví ve své samotě a nebrání se jim… Vzpomínky jako malé korálky navléká na niť života… Kolikrát se přetrhla, ani nespočítá… Kde vzala tu sílu znova je navlékat, neví…

Za okny paní Noc pomalu rozprostírá svůj tmavý háv, ona stále sedí, opřená o lokty, na oči jí zvolna padá únava, víčka se chtějí zavřít a ponořit do Říše snů… Brání se tomu… Chce dosnít svoje snění a připomenout si krásné chvíle, které v poslední době zažívá… Ne vždy je cítila… Promítá si svůj život a hledá v něm střípky štěstí, kdy se cítila šťastná… Život její je jako kniha… Tolik popsaných stran, jen ne všechny stránky knihy touží znovu číst…

Nechce se jí už vzpomínat, zahnala myšlenky a jen bez přestání pozoruje padající vločky… Jaký mají osud? Kde se zrodí, jak dlouho trvá jejich cesta k zemi a co dál? Ta třpytivá krása, jak je pomíjivá… Jak je život pomíjivý…

Venku dál vločky tiše se snášejí k zemi, už se jí ztrácejí v té tmě, ale jejich krásu si uchovala za víčky…

Unavená vzpomínkami uléhá, aby se ponořila do Říše snů, která jí otevírá svoji bránu… Víčka její už nemají sílu… Tam v údolí snů schoulená leží, přikrytá přikrývkou vzpomínek…  Tu pírko spadne do jejích vlasů něžně, a ona cítí teplo jasu…

Nad ní křídla rozprostřená, dívá se na Anděla a pomalu mizí její žal… Hřejivá záře obklopuje její tělo, cítí klid a lásku – to nebeský Anděl sestoupil k ní… Jeho křídla ji obejmou a ona se cítí v bezpečí… Ve chvíli nejtěžší, v pochybách bytí, v skomírající naději, ve chvíli, kdy již nic si nepřeje, sestoupil, aby její duši ochránil…

"Anděli, až slzu mou chytneš v pádu, v perlu ji proměň… V zoufalství mém, mne obejmi, srdce pohlaď. Jen Ty, Anděli, víš, co bolesti v něm se skrývá v uzavřených truhlách…

Nechme ji snít, je tak krásná, něžná, jako sněhová víla… Úsměv si pohrává s jejími rty, objímajíce polštář, hruď zvolna se zvedající pod noční košilkou, tiše spí…

Za okny dál padají vločky, snad pomaleji než předtím… Jakoby i ony chtěli nahlédnout a pokochat se na oplátku její krásou… Paní Noci, ty krásná paní celá v černém, jedině ty přinášíš pokoj a mír do duše všem, kteří v tebe věří… Nebe se rozzářilo miliony hvězd, řekni – která je ta její?

Zvolna začíná den… Ranní paprsky slunce jí pošimraly na řasách… Nechce se jí opustit snění, neboť ten krásný Anděl ze snů pryč odletí… Sluníčko, prosím nech ji ještě chvíli dosnít… Nech ji snít, tu sněhovou vílu…

Za okny začal padat sníh… Vločky ozářené paprsky slunce se tiše snášejí k zemi…

Je krásný den, zimní den…

Moje poezie Moje próza
Hodnocení:
(5 b. / 1 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Naďa Bakšová
Zdravím všechny přítomné. Je už to už dlouhá doba, co jsem zde byla naposledy a přispěla svými povídkami. Tak snad už bude líp a budu zde častějším hostem a dodatečně děkuji za milá slova k mému příspěvku. Mějte všichni krásný rok prožitý hlavně ve zdraví..p.Naďa
Jitka Chodorová
Krásné snění paní Nadio,tak jsem ten příběh prožila s vámi, často sním,a nemusí to být vždy v zimě, i v létě se dá krásně snít, ve snu se nám vrací chvíle z dětství, a s podporou ze "shora" se tak nějak počítá. Díky.
Alena Várošová
Až se stydím za ty překlepy,kdyby to šlo opravit....
Alena Várošová
Z Vašeho snupané Nadio jsem se právě probudila,žádný sníh,žádné vločky,žádní andělé jen vzpomínky skutečnost.Krásné,krásné a navíc dokonace citové.
Hana Rypáčková
Moc hezké snění. Vrací nás vždy s prvním sněhem do dětství. Bílý sníh a dětská nevinnost.Nepopsaný list papíru.
Jana Šenbergerová
Snad každý se občas zasní, odpoutá se na chvíli od tíže života, aby mu po procitnutí dodal lehkosti sněhových vloček, motýlích křídel, nebo rovnou těch andělských. A vy jste mi, paní Nadio, umožnila zasnít se po probuzení, zastydět se, jak málo myslím na svého anděla strážného a začít se těšit na první sněhové vločky, přestože za okny svítí jiskřivé podzimní slunce.
Soňa Prachfeldová
Krásné, něžné - snění a vzpomínky jsou také cestou k naději v očekávání, že cosi zázračného ještě přijde v tom pozemském světě. Tiše se snášející vločky - nádherné popsáno - uvrhly na okamžik ke snění i mě, vrátily mě do dětství, kdy jsem přišla prokřehlá ze sáňkování, maminka mi udělala čaj s vánočním pečivem a já za okny pozorovala sněhové vločky a ptáčky, kteří zobali nasypané. Díky za vyvolané emoce Nadio - krásné !
Zuzana Pivcová
Je to hodně silné a krásné. Nalézt klid a odevzdat se s důvěrou do rukou Vyšší moci a pomoci Ale zároveň bych si přála žít stále ještě hlavně v současnosti a nenalézat úlevu a pocit štěstí ve snu.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.